Obserwuj w Google News

Horoskop IQ. Znaki zodiaku a typy inteligencji. Sprawdź, jaki jest twój

3 min. czytania
09.07.2024 12:19

Które znaki zodiaku są uważane za najinteligentniejsze i dlaczego? Poznaj swój urodzeniowy horoskop IQ, by sprawdzić, w jaki sposób rozwiązujesz problemy w codziennym życiu. 

Horoskop IQ. Znaki zodiaku a typy inteligencji
fot. Shutterstock

Horoskop IQ. Znaki zodiaku a typy inteligencji. Sprawdź, jaki jest twój

Na iloraz inteligencji składa się wiele czynników. Poziom IQ jest sprawdzany poprzez wielorakie testy, w których duże znaczenie odgrywa wiek umysłowy osoby badanej. Naukowcy z biegiem lat wyróżniają coraz więcej typów inteligencji, a jedną z najpopularniejszych klasyfikacji jest podział na 8 typów inteligencji wielorakiej według Howarda Gardnera. To, w jaki sposób przyswajamy wiedzę, a także umiejętności, jak postrzegamy świat wokół siebie i w jaki sposób porządkujemy zgromadzone informacje, świadczy o dominującym typie inteligencji. W zależności od typu psychologicznego możemy posługiwać się częściej percepcją lub intuicją. Osoby nastawione na czucie, a nie na gromadzenie faktów, wyróżniają się przede wszystkim inteligencją emocjonalną.

Czy wiesz, że każdy znak zodiaku ma przypisane określone cechy, które od urodzenia decydują o jego sposobie myślenia i działania? Jest to związane z jego astrologicznym żywiołem, a także indywidualnymi własnościami charakteru. Wierzysz w horoskopy? A może raczej wątpisz w ich prawdziwość? Sprawdź, czy opis twojego znaku zgadza się z tym, jaki/a jesteś.

Redakcja poleca

Znaki zodiaku żywiołu Powietrza - Waga, Wodnik, Bliźnięta

Żywiołowi Powietrza w tarocie odpowiadają Miecze, symbol intelektu. To właśnie te znaki zodiaku są uważane za obdarzone największymi zdolnościami umysłowymi. Bliźnięta są mistrzami komunikacji, Wagi są w stanie zrozumieć każdy punkt widzenia, a Wodniki nie mają żadnych trudności z pojmowaniem nowych i nieznanych teorii, które innym wydają się zbyt abstrakcyjne. Hasłem tych znaków jest słowo "myślę". Posiadany przez nich typ inteligencji jest związany z logiką, analitycznym i krytycznym rozpatrywaniem faktów. Rzadko interesują się historią albo pielęgnowaniem wspomnień. Umieją poruszać się w sferze wyobrażeń, mają wizję przyszłości. Brakuje im jednak pewnej struktury, przez co mogą mieć trudności z wyrażaniem emocji, przekładaniem idealnych wizji na praktyczne działania, a także podejmowaniem decyzji. 

Znaki zodiaku żywiołu Ognia - Baran, Lew, Strzelec

Ogniste znaki (tarotowe Buławy) żyją według hasła: "działam". Najlepiej czują się w ruchu, świetnie dopasowują się do zmieniających okoliczności, mają w sobie otwartość, elastyczność i odwagę. Najczęściej głośno mówią, co myślą, są szybkie w podejmowaniu decyzji i wydają się niezbyt dojrzałe. Lwy i Barany są uważane za duże dzieci, Strzelce za szalonych nastolatków. Wszystkie te znaki zodiaku mają jednak, wbrew pozorom, wiele zdrowego rozsądku. Przez wzgląd na prędkość łączenia faktów, a także pewną tendencję do rywalizacji, mogą być błędnie postrzegane jako osoby, które nie poświęcają czasu na refleksję. Nie jest to jednak prawda. Łączą w sobie inteligencję płynną i emocjonalną, a to oznacza, że umieją rozwiązywać problemy niezależnie od posiadanej wiedzy. Ich wewnętrzna mądrość to instynkt, przeczucie, intuicja. 

Znaki zodiaku żywiołu Ziemi - Byk, Panna, Koziorożec

Znaki Ziemi w tarocie są powiązane z Denarami, czyli monetami. Ich hasło to "gromadzę, posiadam". Byk, Panna i Koziorożec są najbardziej pracowitymi znakami zodiaku, a kieruje nimi zarówno potrzeba zabezpieczenia sobie materialnego bytu, jak i ogólnego bezpieczeństwa. Są praktyczne, cenią sobie konkrety. Mają w sobie dużą ambicję, ale nigdy nie uczestniczą w wyścigu. Wolą działać powoli, ze spokojem, po długim czasie namysłu. Mogłoby się wydawać, że niewiele tym osiągają, jednak najczęściej to właśnie one zajmują stanowiska kierownicze. Podczas gdy inni kierują się emocjami i z tego powodu tracą panowanie nad tym, co pragną osiągnąć, oni specjalizują się w danej dziedzinie, stopniowo wspinając się na szczyt. Racjonalne myślenie, opanowanie, niepoddawanie się zewnętrznym wpływom - to określa ich sposób myślenia o świecie. Ich wiek umysłowy jest wyższy niż faktycznie posiadany. Przez to mogą jednak uważać, że zawsze mają rację i nigdy nie przyznawać się do błędów.

Znaki zodiaku żywiołu Wody - Rak, Skorpion, Ryby

Woda (tarotowe Kielichy) to żywioł, z którym związane są osoby o dużej wrażliwości. Rak, Skorpion i Ryby to typy intuicyjne, obdarzone silną inteligencją emocjonalną. Ich hasło to "czuję". Początkowo przesłania im to rzeczywistość, ale jeśli zyskują pewną dojrzałość, stają się najbardziej wnikliwymi obserwatorami. Mówi się o nich wtedy, że widzą i czują więcej niż pozostali. Jeśli osiągną mistrzostwo w posługiwaniu się tymi zdolnościami, będą w stanie odczytywać ukryte intencje każdej osoby w swoim otoczeniu, a przez to natychmiast odróżniać prawdę od kłamstwa. Zdarza im się jednak odczuwać przytłoczenie własnymi emocjami, przez co uciekają w sferę fantazji i nie są zainteresowane poznawaniem faktów. Największe sukcesy osiągają wtedy, gdy mogą być kreatywne. Posiadają naturalne zdolności artystyczne, które zwiększają się dzięki regularnej praktyce.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap