Obserwuj w Google News

Morgan Freeman, Al Pacino, Helen Mirren i Danny DeVito w obsadzie filmu "Sniff". Kiedy premiera?

3 min. czytania
08.09.2021 12:35
Zareaguj Reakcja

Ogłoszono gwiazdorską obsadę filmu "Sniff". Wystąpią w nim Morgan Freeman, Al Pacino, Helen Mirren i Danny DeVito. O czym opowie produkcja w reżyserii Taylora Hackforda?

Morgan Freeman
fot. Invision/Invision/East News

Nagrodzeni Oscarami gwiazdorzy Morgan Freeman, Al Pacino i Helen Mirren oraz nominowany do nagrody Akademii Filmowej Danny DeVito wystąpią w nadchodzącym filmie Taylora Hackforda pod tytułem "Sniff". O czym będzie produkcja?

"Sniff": Morgan Freeman, Al Pacino, Helen Mirren i Danny DeVito w obsadzie filmu

Jak podaje Deadline, podczas targów w ramach Toronto International Film Festival 2021, zdradzono, że oscarowy reżyser powoła do życia stylową interpretację kina noir. Za scenariusz "Sniff" odpowie Tom Grey. Produkcja będzie opowiadała o emerytowanym detektywie Joe Mulwrayu (Freeman), który zostaje ponownie wciągnięty do akcji przez swojego byłego partnera Williama Keysa (DeVito). Wspólnie będą odkrywać świat seksu, narkotyków i morderstw w bogatej społeczności kontrolowanej przez Harveya Stride'a (Pacino) i jego femme fatale o pseudonimie Spider (Mirren). Tytuł filmu to skrót, oznaczający Senior Nursing Institute & Family Foundation - Rodzinną Fundację i Instytut Opieki nad Senioram, w której rozegra się akcja produkcji. 

Redakcja poleca

Producentami "Sniff" zostali Adam Goodman i Matt Skiena z Dichotomy Creative Group. Dołączył do nich również Hackford z ramienia Anvil Films. Natomiast Grey będzie pełnił dodatkowo rolę producenta wykonawczego filmu. Reżyser opowiedział o swoim nadchodzącym przedsięwzięciu.

Zawsze byłem wielkim fanem filmu noir, nigdy nie nakręciłem niczego w tym gatunku, mimomimo że pracowałem przy "Przeciw wszystkim". To był remake "Człowieka z przeszłością", który jest jednym z najlepszych filmów noir w historii. Nie chciałem robić tego filmu ujęcie po ujęciu, ale był on moją inspiracją. Adam i Matt Skiena wysłali scenariusz do mojego agenta i byłem zachwycony. Pierwszy raz mam do czynienia ze scenarzystą, który ma niesamowity styl i koncepcyjnie rozumie, co sprawia, że film noir trzyma się kupy. Cała koncepcja osadzenia filmu noir w ekskluzywnym ośrodku dla emerytów - tego typu miejsca rozprzestrzeniają się po całych Stanach Zjednoczonych, gdy pokolenie wyżu demograficznego przechodzi na emeryturę. Jest dużo pieniędzy, a ludzie chcą mieszkać w pięknym otoczeniu. (...) Tom Gray pokazał, co czai się pod powierzchnią. Pomyślałem, że to genialny pomysł, a on rozumiał naturę dobrego noir – mroczną historię, niesamowicie pokręcone postacie. (...) Pracowałem z Alem i Helen, Danny jest moim przyjacielem, a Morgan, którego znam, zawsze chciał wystąpić w czymś z Helen. Powiedział mi to. Obiecałem mu: "Spróbuję spełnić twoje marzenie". Na szczęście to, co przeczytałem w scenariuszu, pasowało do tych aktorów.

Ambicją filmowca jest zrobienie z filmu noir tego, co "Na noże" uczyniło z klasycznego kryminału.

To nie ma nic wspólnego z tym filmem pod względem fabuły, ale podobało mi się to, co zrobił Rian Johnson, biorąc pod uwagę stary gatunek -  kryminał. Dodał mu pikanterii i urzeczywistnił go we współczesnej sytuacji. To właśnie mam na myśli, kiedy myślę o "Sniff" jako filmie noir. (...) W filmie noir pojawia się radość, zwłaszcza gdy gra w nim Bogart, Mitchum — ktoś, kto wie, jak prowadzić świetne dialogi. Tak to napisał Tom i myślę, że będzie fajnie pracować z tymi aktorami. W gruncie rzeczy podchodzę do filmu noir poważnie, więc myślę, że zrobi się mrocznie. W filmie będzie humor, ale w miarę upływu czasu robi się coraz mroczniej.

Zapowiada się więc naprawdę ciekawa produkcja.

Redakcja poleca

"Sniff": kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono, kiedy film noir z iście gwiazdorską obsadą trafi do kin. Miłośnicy Freemana, Pacino, Mirren i DeVito będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/Deadline

Najlepsze filmy o seryjnych mordercach. 11 produkcji, które warto obejrzeć