Obserwuj w Google News

Quiz. „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” – jak dobrze pamiętasz przygody Franka Dolasa?

1 min. czytania
14.11.2023 14:18
Zareaguj Reakcja

Miłośnicy filmów z lat 70. zapewne doskonale pamiętają film „Jak rozpętałem drugą wojną światową”. To jedna z bardziej rozpoznawalnych produkcji czasów PRL. Sprawdź w naszym quizie, czy dobrze pamiętasz, w jakie kłopoty pakował się Franciszek Dolas.

Quiz Jak rozpętałem drugą wojnę światową
  • 12 pytań Rozpocznij quiz
fot. screen Jak rozpętałem drugą wojnę światową

Komedia z 1969 roku na dobre zapadła w pamięć milionom Polaków. Przygody nieporadnego Franciszka Dolasa przedstawiono na ekranie na podstawie powieści Kazimierza Sławińskiego pt. „Przygody kanoniera Dolasa”. Można nieźle się ubawić, obserwując, jak główny bohater radzi sobie w Jugosławii czy też we Włoszech. Być może wydaje ci się, że dobrze znasz film – a czy poradzisz sobie z quizem?

Zobacz także:  Quiz. Jak dobrze znasz film „Miś”? Tylko najwięksi fani odpowiedzą na 7. pytanie

Quiz. Czy dobrze pamiętasz film „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”?

W „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” zagrała plejada polskich gwiazd z Marianem Kociniakiem na czele. Na ekranie pojawili się również Piotr Fronczewski, Wacław Kowalski, Emil Karewicz czy też Leon Pietraszkiewicz. Produkcję często możemy przypomnieć sobie przy okazji Wielkanocy czy Bożego Narodzenia – stacje telewizyjne doskonale wiedzą, że po tylu latach przygody Franciszka Dolasa nadal biją rekordy popularności. Sprawdźmy więc twoją wiedzę.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Robert Pattinson
8 Zobacz galerię
fot. Gregory Pace/Rex Features/Shutterstock/East News

logo Tu się dzieje