,

Powstanie film o Mateuszu Murańskim. Ojciec sportowca ujawnia

26.05.2023 14:27

Mateusz Murański zmarł w lutym 2023 roku. Teraz historia jego życia ma zostać przeniesiona na wielki ekran. Jacek Murański, ojciec zmarłego sportowca, przekazał, że podpisał już umowę na stworzenie filmu. Porównał nadchodzącą produkcję do filmu o Annie Przybylskiej.

Powstanie film o zmarłym Mateuszu Murańskim. Jacek Murański ujawnia
fot. Karol Makurat/REPORTER

Mateusz Murański zostanie upamiętniony w formacie filmowym. Powstanie pełnometrażowa produkcja o znanym freak fighterze i gwiazdorze „Lombard. Życie pod zastaw”. Informacje o tym przekazał Jacek Murański.

W rozmowie z Mateuszem Kaniowskim ojciec zmarłego sportowca i aktora zdradził, że już podpisał umowę na realizację projektu.

Pamięć Mateusza będzie uwieczniona na dużym ekranie, ponieważ pewna grupa medialna zwróciła się do mnie z propozycją, by upamiętnić historię życia Mateusza w postaci pełnometrażowego filmu i dzisiaj została podpisana taka umowa. Będzie Mateusz uwieczniony, będzie to coś podobnego jak film, który TVP zrobiło o Ani Przybylskiej – powiedział Jacek Murański.

Mateusz Murański nie żyje

Mateusz Murański zmarł 8 lutego 2023 roku. Jego ciało zostało znalezione w mieszkaniu w Gdyni.

O zgonie poinformował członek rodziny. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich – przekazała SE.pl Grażyna Wawryniuk, rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku.

Według ustaleń prokuratury śmierć 29-latka była spowodowana niewydolnością krążeniowo-oddechową.

Kim był Mateusz Murański?

Mateusz Murański zdobył rozpoznawalność, występując w show „Lombard. Życie pod zastaw”. Jako aktor sprawdził się także, grając w filmie „IO” Jerzego Skolimowskiego. Fanom sportów walki „Muran” znany był przede wszystkim jako zawodnik MMA. Był powiązany z federacjami High League i Fame MMA.

Źródła: RadioZET.pl/SE.pl/YouTube: Mateusz Kaniowski

Logo radiozet Dzieje się