Obserwuj w Google News

Powstanie druga część filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. Meryl Streep w roli głównej

2 min. czytania
09.07.2024 10:23

Sequel filmu „Diabeł ubiera się u Prady” to już pewniak! Za produkcję ma odpowiadać Disney, któremu podobno zależy na zatrudnieniu jak największej liczby osób, które brały udział przy tworzeniu pierwszej części w 2006 roku. Co z Meryl Streep? 

Anne Hathaway i Meryl Streep kadr z filmu "Diabeł ubiera się u Prady"
fot. East News,

Powstanie druga część „Diabeł ubiera się u Prady”

Wydana w 2003 roku powieść Lauren Weisberger pod tytułem „Diabeł ubiera się u Prady” okazała się niemałym hitem, jednak jeszcze większy sukces odniosła ekranizacja książki, która nosi ten sam tytuł. Powstały w 2006 roku komediodramat z Meryl Streep, Anne Hathaway i Emily Blunt w rolach głównych podbił serca widzów. Historia zagubionej i skromnej Andrei, która wkracza w bezwzględy w świat mody, zachwyciła cały świat.

Produkcja doczekała się dwóch nominacji do Oscarów (dla Meryl Streep w kategorii „Najlepsza aktorka” i Patricii Field za kostiumy), trzech nominacji do Złotych Globów (Streep wygrała wtedy statuetkę dla „Najlepszej aktorka w komedii/musicalu”) i pięć nominacji do nagród BAFTA. Wielu liczyło, że w związku z takimi sukcesami druga część filmu to tylko formalność. Zwłaszcza że Lauren Weisberger w 2009 roku wydała kolejną część tej historii - „Zemsta ubiera się u Prady”. Jednak fani komedii musieli czekać na decyzję w sprawie aż 18 lat.

Redakcja poleca

Disney nakręci drugą część „Diabeł ubiera się u Prady”

Magazyn Variety donosi, że za drugą część produkcji ma odpowiadać Disney. Wytwórni ma zależeć na zaangażowaniu do filmu tej samej ekipy, która odpowiadała za sukces pierwszej części. Mowa oczywiście o Meryl Streep, która wcieliła się w postać bezwzględnej i chłodnej Mirandy Priestly, Anne Hathaway, która grała „Andy” czy Emily Blut, która zagrała Emily. Nieoficjalnie mówi się, że scenariusz przewiduje już udział Streep i Blunt. Disney miał też zatrudnić scenarzystkę, która zaadaptowała pierwszą część książki - Aline Brosh McKenna.

O czym będzie druga część filmu „Diabeł ubiera się u Prady”? Variety podaje, że przyjrzymy się historii dyrektor naczelnej szanowanego magazynu modowego „Runway” Mirandy Priestly. Kobieta będzie mierzyć się z problemami wynikającymi z digitalizacji prasy i spadku dochodów z wydawnictw papierowych. Nie potwierdzono jeszcze, czy Anne Hathaway pojawi się w filmie.

Źródło: Radio ZET/Variety

Nie przegap