Obserwuj w Google News

Polski film na prestiżowym festiwalu. Na Sundance premiera „Pianoforte” od reżysera "Prime Time"

2 min. czytania
08.12.2022 11:00
Zareaguj Reakcja

Jakub Piątek wraca na Sundance. Polski reżyser, którego film „Prime Time” pokazywano na festiwalu w 2021 roku, dostał się do programu najnowszej edycji z dokumentem o Konkursie Chopinowskim. Co dokładnie wiemy o „Pianoforte”?

Pianoforte - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Sundance

Jakub Piątek znów na Sundance. W środę 7 grudnia ogłoszono program prestiżowego festiwalu filmowego, który odbywa się w Park City w stanie Utah, niedaleko Salt Lake City. W sekcji World Documentary znalazło się „Pianoforte” Jakuba Piątka. To film będący „intymnym portretem młodych muzyków, biorących udział w legendarnym Konkursie Chopinowskim”, jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły na stronie PolishDocs.pl. Produkcja zyskała poklask i przychylność programerów imprezy, którzy chwalili empatyczne podejście reżysera do podjętego tematu.

Warto przypomnieć, że to już drugi raz, gdy produkcja Jakuba Piątka trafia do programu festiwalu. W 2021 roku prezentowano tam obraz „Prime Time”, który dzięki sukcesowi na zagranicznej imprezie trafił potem do światowej dystrybucji na platformie Netflix, gdzie cieszył się sporą popularnością. 

Redakcja poleca

"Pianoforte" - materiał zza kulis

Na YouTube można znaleźć krótki film z kulis powstawania filmu dokumentalnego. Widać na nim jak ekipa filmowa na czele z reżyserem pracuje w warszawskiej Filharmonii Narodowej podczas edycji Konkursu Chopinowskiego w 2019 roku.

Sundance Film Festival 2023 – kiedy się odbędzie?

Przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 19-29 stycznia w Park City w stanie Utah. Szykowana jest także wersja online festiwalu.

Redakcja poleca

Czytaj także:  „Jednym głosem“: recenzja i materiał z planu głośnego filmu o sprawie Harveya Weinsteina [WIDEO]

RadioZET.pl/PolishDocs.pl/Instagram/informacja prasowa Sundance

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.