Obserwuj w Google News

Oto nowy "Piotruś Pan". Czarnoskóra Dzwoneczek zachwyca fanów

2 min. czytania
01.03.2023 16:50
Zareaguj Reakcja

Do sieci trafił zwiastun filmu "Piotruś Pan i Wendy" - aktorskiej wersji słynnej adaptacji Disneya. Uwagę widzów przykuła postać odmienionej wróżki o imieniu Dzwoneczek.

Piotruś Pan i Wendy - plakat filmu
fot. Disney/materiały prasowe

Disney nie poddaje się w produkowaniu aktorskich remake'ów swoich największych animowanych hitów. W internecie zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji "Piotruś Pan i Wendy". Jak prezentuje się nadchodząca adaptacja słynnej powieści J.M. Barriego?

"Piotruś Pan i Wendy": zwiastun aktorskiej wersji hitu Disneya

W ciągu kilku minionych lat Disney powołał do życia nowe, aktorskie wersje swoich największych hitów. Wystarczy wymienić chociażby "Piękną i Bestię", "Króla Lwa", "Aladyna" czy "Zakochanego kundla". W kolejce na premierę czekają kolejne filmy, między innymi "Mała Syrenka" oraz opowiedziane na nowo przygody Piotrusia Pana.

Redakcja poleca

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Piotruś Pan i Wendy". 

Oglądaj

Widzowie po raz kolejny przeniosą się do Nibylandii, by zobaczyć niezwykłą przygodę, na jaką Piotruś Pan zabierze Wendy i jej rodzeństwo. Chociaż do aktorskiej wersji przeniesiono wiele kultowych scen z animacji z 1953 roku, nie zabrakło zmian, które nieco uwspółcześniają historię o chłopcu, który nie chciał dorosnąć. Przede wszystkim wśród Zagubionych Chłopców nie występują wcale sami chłopcy, a wróżka Dzwoneczek została ukazana jako postać czarnoskóra.

Ten ostatni aspekt szczególnie ucieszył fanów. Pod zwiastunem nie zabrakło komentarzy, których autorzy chwalą za zmianę. Podobne wpisy pojawiają się pod postem na Instagramie Yary Shahid, która wcieliła się we wróżkę.

Ładowanie pyłu wróżki...

Jedna z osób komentujących zauważyła, że zwiastun prezentującą czarnoskórą Dzwoneczek zadebiutował ostatniego dnia Black History Month - Miesiąca Czarnej Historii - trwającego przez cały luty w krajach anglosaskich okresu w roku, w którym kładzie się nacisk na pamięć o osobach czarnoskórych, ich tradycji i wkładzie w kulturę USA, a także krajów z Wysp Brytyjskich. 

Oczywiście nie zabrakło zapewne rasistowskich wpisów, według których postać fikcyjna z książki dla dzieci nie może mieć ciemniejszej pigmentacji skóry, ale po co skupiać się na negatywnej energii?

Redakcja poleca

"Piotruś Pan i Wendy": kiedy premiera aktorskiej wersji hitu Disneya?

Nowe wcielenie przygód Piotrusia Pana i Wendy trafi na platformę Disney+ już 28 kwietnia 2023 roku. Film został wyreżyserowany przez Davida Lowery'ego. Oprócz Shahid w produkcji wystąpili Jude Law, Alexander Molony, Ever Anderson, Alyssa Wapanatâhk, Joshua Pickering, Jacobi Jupe, Molly Parker, Alan Tudyk i Jim Gaffigan.

RadioZET.pl/YouTube/Instagram