,

Piotr Wysocki nie żyje. Aktor zginął w pożarze

26.03.2023 13:59

Zmarł Piotr Wysocki - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Artysta zginął tragicznie w pożarze. Miał 86 lat. Jak doszło do sytuacji?

Piotr Wysocki
fot. teatrosterwy.pl

26 marca 2023 roku odszedł Piotr Wysocki. Był aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym przez wiele lat związany z Teatrem imienia Juliusza Osterwy w Lublinie. Miał 86 lat. Zmarł podczas pożaru swojego domu. Za kilkanaście dni obchodziłby 87. urodziny.

Piotr Wysocki nie żyje

Jak podaje portal i.pl, około 8 rano 26 marca doszło do pożaru w Trzcińcu w województwie lubelskim. Na miejsce przyjechali strażacy z okolicznych miejscowości. Służby potwierdziły, że w domu, który uległ pożarowi, zginęła jedna osoba. Od kilkunastu lat mieszkał w nim 86-letni aktor Piotr Wysocki. Lokalna prasa potwierdziła, że artysta zmarł w wyniku wypadku. Policja i prokuratura bada przyczyny tragicznego zdarzenia.

Piotr Wysocki urodził się 13 kwietnia 1936 w Toruniu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie. Od lat 60. pracował w wielu polskich teatrach, między innymi w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Od 1996 roku był związany z Teatrem imienia Juliusza Osterwy w Lublinie. W ostatnich latach życia chorował.

Piotr Wysocki: największe osiągnięcia

Wysocki nie tylko był aktorem teatralnym, ale również filmowym i telewizyjnym. Wystąpił w takich produkcjach, jak "Popioły", "Doktor Judym", "Lalka", "Rodzina Połanieckich", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Czterej pancerni i pies", "Klan", "Chopin. Pragnienie miłości" oraz "Panie Dulskie". Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalwm "Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Osterwy, Odznaką Honorową "Zasłużony Działacz Kultury" oraz Odznaką Honorową "Za zasługi dla Lublina".

Sprawował funkcję radnego Lublina. Wysocki był dwukrotnie żonaty. Jego synem jest muzyk Piotr Wysocki.  

loader

RadioZET.pl/i.pl

Logo radiozet Dzieje się