Obserwuj w Google News

Peter Werner nie żyje. Zwycięzca Oscara miał 76 lat

1 min. czytania
22.03.2023 12:23

Peter Werner, twórca takich produkcji jak "Na wariackich papierach" i "In the Region of Ice", nie żyje. Zmarł nagle z powodu problemów z sercem. Miał 76 lat.

Peter Werner nie żyje
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Nagrodzony Oscarem reżyser Peter Werner zmarł nagle we wtorek rano w mieście Wilmington w Karolinie Północnej. Deadline informuje, że przyczyną jego zgonu było przerwanie aorty.

Jego śmierć była ciosem zarówno dla bliskich, jak i osób związanych ze światem produkcji telewizyjnych. Tak wspominał go twórca serialu "Nash Bridges", Carlton Cuse:

Będę tęsknił za jego oschłym poczuciem humoru i dobrocią, która wypełniała jego duszę. Był wspaniałym reżyserem i jeszcze lepszym człowiekiem - wyznał.

Werner miał 76 lat. Zostawił pogrążonych w bólu brata, żonę, troje dzieci i troje wnucząt.

Zobacz także:  Nagła śmierć 30-letniej gwiazdy TikToka. Od miesięcy uskarżała się na migreny

Kim był Peter Werner?

Peter Werner urodził się 17 stycznia 1947 roku. W wieku trzydziestu lat został nagrodzony Oscarem w kategorii "Najlepszy film krótkometrażowy" za "In The Region of Ice". Na swoim koncie ma także trzy nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych i cztery nominacje do Emmy.

W jego dorobku reżyserskim znajduje się niespełna sto tytułów. Pracował głównie nad produkcjami filmowymi. Przyłożył rękę do produkcji takich hitów jak "Na wariackich papierach", "Nash Bridges", "Tajemnice Laury" i "Zaklinacz dusz".

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/imdb.com/Deadline.com