Obserwuj w Google News

Moje Wielkie Greckie Wesele wraca na wielki ekran! Trzecia część serii w kinach od 29 września

Materiał promocyjny
2 min. czytania
28.09.2023 09:58

Światowy fenomen Moje wielkie greckie wesele autorstwa scenarzystki i reżyserki Nii Vardalos, powraca do kin z zupełnie nową przygodą. Dołącz do rodziny Portokalos, która udaje się na zjazd rodzinny w Grecji, aby odbyć serdeczną i przezabawną podróż pełną miłości i zwrotów akcji. Opa!

Moje Wielkie Greckie Wesele wraca na wielki ekran! Trzecia część serii w kinach od 29 września
fot. Materiały prasowe

Pierwszy film Moje wielkie greckie wesele - o Touli (Nia Vardalos), młodej Greczynce zakochującej się w nie-Greku (John Corbett) i spierającej się ze swoją rodziną - miał swoją premierę w 2002 roku i od razu stał się ogromnym hitem. Vardalos otrzymała nominację do Oscara za scenariusz oryginalny, nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki, a urzekająca obsada została nominowana do Screen Actors Guild Award i Critics Choice Award. Film zdobył również nagrodę People's Choice Award, a Vardalos zdobyła nagrodę Independent Spirit Award.

W 2016 roku kontynuacja, ponownie zgromadziła oryginalną obsadę, gdy Vardalos wyobrażała sobie, jak mogłaby wyglądać rodzina Portokalos, w której Toula i Ian zmagają się z wychowywaniem nastolatki i zdają sobie sprawę, że stali się swoimi własnymi rodzicami. A teraz, bardzo oczekiwany trzeci film z uwielbianej na całym świecie serii ponownie łączy niezwykle sympatyczną rodzinę Portokalos, która wyrusza na przygodę do swojego rodowego domu w Grecji, aby uhonorować przeszłość, teraźniejszość i przyszłość oraz na nowo odkryć swoje korzenie.

zdjęcie 6(5)
fot. Materiały partnera

Podczas kręcenia trzeciego filmu, nie tylko oryginalna obsada ochoczo się zgodziła na udział, ale powrócił także wspaniały zespół producencki z udziałem: Rity Wilson p.g.a, Toma Hanksa i Gary'm Goetzmanem - coś, za co Vardalos jest niesamowicie wdzięczna. "Producenci zawsze wierzyli we mnie w sposób, który musiałam nadrobić, ponieważ od samego początku - zanim jeszcze uwierzyłam, że jestem filmowcem - mówili mi, że nim jestem. Musiałam więc powoli, ale pewnie, nabrać takiej wiary w siebie, jaką oni mieli we mnie".

Po niesamowitym sukcesie, Wilson mówi: "Absolutnie nie mieliśmy pojęcia, że film sprzeda się gdziekolwiek, ale zawsze uważaliśmy, że to naprawdę zabawne, a ludzie odkryli te filmy. Teraz zatoczyliśmy koło z Nią reżyserującą nowy film, który przenosi rodzinę - i naszą oryginalną obsadę - do Grecji ".

Oglądaj

Film rozpoczyna się po tym, jak rodzina Portokalos otrzymała zaproszenie do udziału w zjeździe wszystkich rodzin, które wyprowadziły się z wioski, z której pochodził ich ojciec. Zostało ono wysłane przez Victory (Melina Kotselou), burmistrz miasta. Przed śmiercią ojciec Touli, Gus, poprosił ją, aby pojechała na zjazd i spotkała się z jego starymi przyjaciółmi, aby przekazać dziennik, który prowadził na temat swojego życia. Aby uczcić jego pamięć, rodzina Portokalos chce zobaczyć, gdzie dorastał ich tata. Co czeka rodzinę w Grecji? O tym przekonacie się oglądając film w kinach, który do zobaczenia jest od 29 września.

Moje wielkie greckie wesele 3 plakat online
fot. Materiały partnera