Obserwuj w Google News

Margie Duncan nie żyje. Aktorka i tancerka miała 92 lata

2 min. czytania
25.02.2023 09:38

Zmarła Margie Duncan - amerykańska aktorka i piosenkarka - bliska współpracownica Debbie Reynolds. Odeszła w wieku 92. lat. Co było powodem śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Marek BAZAK/East News

3 stycznia 2023 roku odeszła Margie Duncan. Była tancerką, aktorką, zastępczynią Debbie Reynolds i emerytowaną dyrektorką wykonawczą Debbie Reynolds Dance Studio w North Hollywood. Miała 92 lata.

Margie Duncan nie żyje

Jak podaje Inquirer, informacja o śmierci Duncan trafiła do mediów niemal dwa miesiące po jej zgonie.

Nie podano przyczyny śmierci artystki. Odeszła w swoim domu w Los Angeles.

Redakcja poleca

Margie Duncan urodziła się 4 września 1930 roku w Filadelfii. Karierę w show-biznesie zaczęła jako nastolatka. Zasłynęła ze stepowania i wkrótce zaczęła występować w Akademii Muzycznej i nocnych klubach, takich jak Latin Casino i Palumbo’s, a później także w słynnym kabarecie Versailles w Nowym Jorku.

Obracała się w towarzystwie takich gwiazd jak Eddie Fisher, James Darren czy Bernie Rich, który później został jej mężem. Ostatni z artystów zapoznał ją z gwiazdą Hollywood Debbie Reynolds. Kobiety zaczęły wówczas wieloletnią współpracę.

Redakcja poleca

Margie Duncan: najważniejsze osiągnięcia

Duncan i Reynolds pracowały razem przez ponad 60 lat. Do 2016 roku, pracowała z aktorką przy jej najważniejszych filmach jako zastępczyni Reynolds podczas prób tanecznych, ale występowała również we własnych rolach, a także pełniła rolę dyrektorki Debbie Reynolds Dance Studio. Była też producentką filmową i kostiumografką.

Duncan i Reynolds ćwiczyły razem układy taneczne do takich filmów jak "Śpiewająca zakonnica" i "Niezatapialna Molly Brown". Przyjaźń nie ograniczała się jedynie do aspektu zawodowego. Pobrały się mniej więcej w tym samym czasie i w podobnym okresie urodziły swoje pierwsze dzieci.

Duncan wystąpiła tylko w kilku filmach. Zadebiutowała w 1956 roku w "Dziesięciorgu przykazań". Zagrała również w takich produkcjach jak "W przyjemnym towarzystwie", "Szeryf w spódnicy", "Single Room Furnished" oraz "Amerykanin na Riwierze". W późniejszych latach zarządzała Debbie Reynolds Dance Studio - placówką, z którą związane były takie gwiazdy, jak Michael Jackson, Ann-Margret, Bette Midler, John Travolta, Shirley Jones, Julie Andrews, Dick Van Dyke, Olivia Newton-John czy Madonna.

Z pierwszym mężem doczekała się dwóch synów - Michaela i Marka oraz córki Elisy. Po rozwodzie ponownie wyszła za mąż za Sheldona Kaufmana, z którym również po jakimś czasie się rozstała.

RadioZET.pl/Inquirer