Obserwuj w Google News

Maria Kowalska zastąpiła Annę Dymną. Kim jest młoda gwiazda "Znachora"?

2 min. czytania
27.09.2023 16:00

Maria Kowalska jest jedną z gwiazd netfliksowej wersji legendarnego hitu „Znachor”. Chociaż bez wątpienia jest to jeden z największych sukcesów w jej dotychczasowej karierze, nie tylko nim może się poszczycić młoda aktorka. W czym jeszcze grała?

Kim jest Maria Kowalska? Grała nie tylko w "Znachorze" Netflixa
fot. Krzysztof Radzki/East News

Maria Kowalska stanęła przed nie lada wyzwaniem. Nie dość, że przyszło jej grać w remake’u filmu, do którego Polacy są niezwykle przywiązani, to jeszcze musiała wejść w buty jednej z najbardziej utalentowanych aktorekAnny Dymnej.

27-letnia aktorka wcieliła się w Marysię w „Znachorze” ze stajni Netfliksa. Na ekranie wystąpiła między innymi u boku Leszka Lichoty, którego obsadzono w roli profesora Rafała Wilczura. To właśnie przy nim wschodząca gwiazda mogła szlifować swoje aktorskie rzemiosło. Chociaż doświadczenia zawodowego wcale jej nie brak…

Gdzie grała Maria Kowalska? Filmy i seriale z gwiazdą „Znachora”

Maria Kowalska zadebiutowała w 2017 roku w etiudzie szkolnej „Przedświt”. W tym samym roku wystąpiła w podobnym formacie o tytule „Dreamland”. W roku 2018 po raz pierwszy zagrała w serialu — wcieliła się wówczas w Aleksandrę Kostrzewę w „Pod powierzchnią”. Grała także Agatę Passent w „Osieckiej” i dziewczynę Łysego w „Nic nie ginie”.

Znachor - Leszek Lichota, Jerzy Bińczyk
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe/Netflix/Zjednoczenie Rozpowszechniania Filmów

Premiera filmu „Znachor”. Kiedy produkcja trafi na Netflix?

Polacy pokochali ekranizację hitowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, która została wyreżyserowana przez Jerzego Hoffmana. Produkcja ta została okrzyknięta klasykiem polskiego kina i jest regularnie nadawana w telewizji. Nic dziwnego, że zainteresował się nią streamingowy gigant. Netflix postanowił nakręcić remake legendarnego filmu.

W obsadzie znaleźli się wcielający się w Rafała Wilczura Leszek Lichota, Maria Kowalska, grająca Marysię oraz Ignacy Liss, którego obsadzono w roli hrabiego Czyżyńskiego. Oprócz nich na ekranie można zobaczyć Annę Szymańczyk, Mikołaja Grabowskiego, Izabelę Kunę, Mirosława Haniszewskiego, Pawła Tomaszewskiego, Łukasza Szczepanowskiego i Małgorzatę Mikołajczak. Premiera odświeżonej wersji „Znachora” została zaplanowana na 27 września 2023 roku.

Nie przegap