Obserwuj w Google News

Julian Sands zaginął. Poszukiwania aktora wciąż trwają. Minął prawie miesiąc

2 min. czytania
04.02.2023 22:33
Zareaguj Reakcja

Po niemal miesiącu od zaginieńciu Juliana Sandsa, potwierdzono, że poszukiwania aktora wciąż trwają. Jakie są szanse, że artysta zostanie odnaleziony?

Julian Sands
fot. TriStar Pictures/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/

13 stycznia 2023 roku Julian Sands został uznany za zaginionego. Udał się na wycieczkę w okolicach Mount Baldy w górach San Gabriel niedaleko Los Angeles w Kalifornii. Od tego czasu nie daje znaku życia.Poszukiwania nadal trwają, ale z przerwami.

Julian Sands: poszukiwania aktora wciąż trwają

Zaginięciem brytyjskiego aktora żyje cały świat. Od prawie miesiąca trwają poszukiwania Sandsa. Niestety na razie są bezskuteczne.

Redakcja poleca

Jak podaje Mirror, poszukiwania brytyjskiego artysty są obecnie kontynuowane "z przerwami". Mężczyzna został uznany za zaginionego, kiedy 13 stycznia 2023 roku nie wrócił z regionu Mount Baldy w górach San Gabriel. Oprócz poszukiwań przez osoby poruszająe się pieszo, dywyzje lotnicze w Kalifornii potwierdziły, że patrolują z nieba. Przeszkodą są jednak trudne warunki pogodowe. Sytuację skomentowało biuro szeryfa hrabstwa San Bernardino w oficjalnym oświadczeniu pracowym.

Julian Sands zaginął trzy tygodnie temu. Nasza dywizja lotnicza od tego czasu patroluje ten obszar w poszukiwaniu pana Sandsa. Zazwyczaj szukamy przez 10 dni, zanim przejdziemy do działania pasywnego. W tym przypadku, gdy pogoda nie pozwalała na ciągłe poszukiwania, rozszerzyliśmy czas trwania działań. Chociaż warunki pogodowe i górskie nadal stanowią problem, wznowimy poszukiwania naziemne, gdy pozwoli na to aura i gdy stopi się śnieg.

Zespoły ratownicze używają również urządzenia Recco, które jest w stanie wykryć elektronikę i karty kredytowe, które miał przy sobie Sands. Brat zaginionego nie ma złudzeń. Uważa, że jego bat nie zostanie znaleziony żywy. San Gabriel - niezwykle niebezpieczne pasmo górskie, pochłonęło w ostatnich tygodniach życie dwóch innych osób.

Zespoły poszukiwawczo-ratownicze z biura szeryfa San Bernardino rozpoczęły akcję ratunkową w rejonie gór San Gabriel. Dwa dni po zaginięciu telefon Sandsa był jeszcze aktywny. Prawdopodobnie później rozładowała się bateria aparatu. Obszar, na który wybrał się Sands został dotknięty gwałtowną burzą i silnymi wiatrami. Warunki pogodowe skomplikowały poszukiwania, a zagrożenie lawinowe zmusiło część ekspedycji do zawieszenia działania. Brat aktora zdradził, że pasmo górskie w okolicach Los Angeles w ciągu ostatnich kilku dekad stało się ulubionym miejscem Sandsa.

Redakcja poleca

Julian Sands: gdzie grał zaginiony aktor?

Sands urodził się 4 stycznia 1958 roku w Otley w Anglii. Ukończył Central School of Speech and Drama w Londynie. Początkowo występował na deskach Forum Theatre Company. Przed kamerami wystąpił po raz pierwszy w filmie "Parada szeregowców" z 1982 roku. Grał też w miniserialu "A Married Man" u boku Anthony'ego Hopkinsa. Wśród filmów z udziałem Sandsa znalazły się takie tytuły jak "Pola śmierci", "Pokój z widokiem", "Romans w Orient Expressie 125", "Czarnoksiężnik", "Arachnofobia", "Zostawić Las Vegas", "Gwiezdne wrota", czy "24 godziny".

RadioZET.pl/Mirror