Obserwuj w Google News

Janusz Ostrowski nie żyje. Znakomity aktor i reżyser teatralny miał 84 lata

1 min. czytania
02.10.2023 20:53
Zareaguj Reakcja

Zmarł Janusz Ostrowski, aktor i reżyser związany ze śląskimi scenami teatralnymi. Zagrał w filmach "Jutro" i "Długa noc". O śmierci 84-letniego artysty zawiadomiła media jego żona. 

Aktor Janusz Ostrowski nie żyje
fot. Shutterstock

Nie żyje Janusz Ostrowski, aktor teatralny i filmowy, od wielu lat związany ze śląskimi teatrami. Zagrał w filmach "Jutro", "Triumph of the spirit" czy "Długa noc". Został pochowany na cmentarzu w Katowicach. Miał 84 lata.

Redakcja poleca

 Nie żyje Janusz Ostrowski. Aktor teatralny i filmowy zmarł w wieku 84 lat

"Z wielkim bólem zawiadamiam, że 27 września 2023 roku zmarł w wieku 84 lat ukochany mąż Janusz Ostrowski, aktor i reżyser scen śląskich" - przekazała w nekrologu zamieszczonym w serwisie e-teatr.pl żona. 

Przyczyny śmierci Janusza Ostrowskiego nie zostały podane do wiadomości publicznej. Do rodziny płyną kondolencje od wielbicieli jego twórczości oraz przyjaciół z teatru, z którym artysta związany był od ukończenia Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie w 1963 r. 

Janusz Ostrowski grał na deskach m.in. Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, Teatru Dramatycznego we Wrocławiu i Teatru Śląskiego im. Wyspiańskiego w Katowicach. Stworzył dziesiątki uznanych przez krytyków kreacji. Po latach udanej kariery aktorskiej zajął się reżyserią, tworząc spektakle m.in. w Teatrze Zagłębie w Sosnowcu.

Ostrowski ma w dorobku także role w produkcjach fabularnych, głównie epizody. Można go było zobaczyć m.in. w filmach "Juto", "Fatalista", "Długa noc" czy "Triumph of the spirit"". 

Whitney Houston
8 Zobacz galerię
fot. East News