,

Gwiazda "Harry'ego Pottera" trafiła do szpitala. W jakim jest stanie?

10.05.2023 10:57

Miriam Margolyes - brytyjska aktorka, znana między innymi z serii "Harry Potter", znajduje się w szpitalu, o czym poinformowała fanów. Z jakiego powodu nie może jeszcze wrócić do domu?

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II - MIRIAM MARGOLYES, GEMMA JONES, JIM BROADBENT - kadr z filmu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Gwiazda serii "Harry Potter" - Miriam Margolyes, trafiła do szpitala z powodu kłopotów zdrowotnych. Zdradziła fanom, że "nie może jeszcze wrócić do domu". Co jej dolega?

Miriam Margolyes z "Harry'ego Pottera" w szpitalu

Adaptacja słynnych książek J.K. Rowling, mimo że zakończyła się ponad 10 lat temu, nadal cieszy się dużym uznaniem wśród fanów. Niestety widzowie w ostatnim czasie pożegnali wielu aktorów wcielających się w kadrę nauczycielską Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

Tym razem zaniepokoili się stanem zdrowia Miriam Margolyes, która wcielała się w panią Sprout - nauczycielkę zielarstwa. Aktorka 6 maja 2023 roku zamieściła na Facebooku post, w którym poinformowała, że musiała znaleźć się pod obserwacją lekarzy z  Royal Brompton & Harefield Hospitals Charity.

Dziękuję moim drogim przyjaciołom, którzy pamiętali o mnie w dniu TAVI. Przeżyłam i nadal jestem w The Royal Brompton Hospital na pewno do niedzieli. Przybywa mi sił, ale wciąż nie do końca jestem dawną sobą. Zamieszczam to, abyście wiedzieli, jak bardzo jestem wdzięczna za piękne wiadomości.

Aktorka podzieliła się też swoimi planami dotyczącymi pracy po wyjściu ze szpitala. Z wpisu wynika, że Margolyes przeszła zabieg przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej - w skrócie TAVI. Na tym jednak nie koniec doniesień ze szpitala. Dwa dni później na Facebooku gwiazdy pojawił się kolejny szpitalny wpis.

Kochani kumple. Jestem już po wczorajszym g*wnie. Jeszcze dziś wracam do domu. Z całego serca dziękuję wszystkim moim wspaniałym przyjaciołom, którzy przesyłali wiadomości, oraz wspaniałym lekarzom i pielęgniarkom z RBHT, którzy wytrzymali ze mną i zamontowali mi TAVI. UŚCISKI.

Niestety radość z powrotu do domu była przedwczesna. 9 maja Margolyes poinformowała, że jednak musi zostać w szpitalu z powodu komplikacji.

Zapeszyłam. Nie mogę jeszcze wrócić do domu - mam infekcję klatki piersiowej. Prawdopodobnie wrócę jutro. Ale przynajmniej odpoczywam. Miłość wam wszystkim. Dziękuję za wasze piękne wiadomości.

Miejmy nadzieję, że tym razem aktorka, rzeczywiście będzie mogła wyjść ze szpitala i wrócić do swojej ukochanej - Heather Sutherland.

TAVI: co to za zabieg i kiedy się go wykonuje?

TAVI to skrót od nazwy angioplastyki zastawki aortalnej przezskórnej (Transcatheter Aortic Valve Implantation). Jest to innowacyjny i stosunkowo nowy zabieg medyczny, który polega na wymianie zwężonej lub zdeformowanej zastawki aortalnej bez potrzeby otwierania klatki piersiowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą cewnika wprowadzanego przez tętnicę udową lub pachwinową, którym przeprowadza się nową zastawkę aortalną do serca.

TAVI jest alternatywą dla tradycyjnej chirurgicznej wymiany zastawki aortalnej, szczególnie w przypadkach, gdy pacjent jest zbyt słaby, aby przetrwać otwartą operację, lub ma zwiększone ryzyko powikłań chirurgicznych.

loader

RadioZET.pl/Facebook

Logo radiozet Dzieje się