Obserwuj w Google News

10-letnia aktorka podrywała reżysera? "Czuł się niekomfotowo"

3 min. czytania
29.12.2022 11:56
Zareaguj Reakcja

Bella Thorne opowiedziała dziwną historię ze swojego dzieciństwa, dotyczącą straty roli w jednej z produkcji. Reżyser castingu odrzucił jej kandydaturę z kuriozalnego powodu. 

Bella Thorne
fot. Invision/Invision/East News

Amerykańska gwiazda Bella Thorne zdradziła niedawno historię roli, której nie otrzymała jako 10-latka. Reżyser castingu miał oskarżyć aktorkę o flirtowanie z nim.

Bella Thorne straciła rolę z niepokojącego powodu

Bella Thorne to aktorka, piosenkarka i modelka, która zaczęła karierę jako dziecko, wstępując w reklamach telewizyjnych i filmach dla młodzieży. Poza tym jest aktywną działaczką na rzecz praw kobiet i walki z przemocą wobec nich. Postanowiła więc nagłośnić sytuację ze swojego dzieciństwa, dotyczącą obu tych działalności.

Redakcja poleca

Jak podaje E!, Thorne była gościnią podcastu "High Low". Była gwiazda Disney Channel wyznała w nim, że jako 10-latka straciła rolę. Wszystko dlatego, że podczas castingu reżyser stwierdził, że dziewczynka go podrywa. - Dyrektor obsady zadzwonił do mojego agenta, a agent do mojej mamy. Usłyszała: Nie przejdzie dalej, ponieważ reżyser czuł, że ona z nim flirtuje i to sprawiło, że poczuł się naprawdę niekomfortowo". O czym ty k***a mówisz, człowieku?! Aktorka przyznała, że "nadal wraca" do tej sytuacji. Stwierdziła, że doprowadza ją to do "szaleństwa". Do tej pory musi sama sobie tłumaczyć, że to nie ona była problemem podczas castingu, tylko reżyser.

- Niemal jakbym próbowała znaleźć winę w sobie. Myślę: "Co zrobiłaś, Bella? Co zrobiłaś, że on się tak poczuł?" I za każdym razem mówię: "Bella, przestań!". Thorne nie do końca jest też w stanie zrozumieć, co reżyser miał na myśli, ponieważ, jak wyjaśniła, "podczas spotkania z  reżyserem tak naprawdę nie możesz nic powiedzieć ani zrobić". Odgrywasz scenę, witasz się i wychodzisz. Nie ma czasu, aby usiąść ci na kolanach lub sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Głupia uwaga filmowca sprawiła, że aktorka przez lata nie potrafi się otrząsnąć z tej dziwnej sytuacji.

Redakcja poleca

Bella Thorne była molestowana seksualnie

W 2017 roku Thorne publicznie ujawniła, że w przeszłości była ofiarą wykorzystywania seksualnego. Zrobiła to w ramach wsparcia kampanii zbierania funduszy na organizację Time's Up, działającą przeciwko wykroczeniom seksualnym. Zdradziła wówczas, że była molestowana jako dziecko, podkreślając jednak, że nie miało to nic wspólnego z pracą dla korporacji Disneya. Rozwinęła myśl na swoim Instagramie.

Słowa reżysera castingu musiały być dla niej dodatkowym ciosem, jako osoby, która doświadczyła przemocy seksualnej w młodym wieku. Warto pamiętać, że zdarzają się przypadki, w których przenosi się winę za molestowanie seksualne ze sprawcy na ofiarę. Istnieje też mechanizm psychologiczny, który podświadomie każe osobie molestowanej szukać źródła problemu w sobie.

Jeśli jesteś osobą dotkniętą przemocą seksualną, możesz zwrócić się o pomoc pod podane niżej numery telefonów:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 - telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9:30-15:30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12:00 do 18:00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele - 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00

RadioZET.pl/E!