Obserwuj w Google News

Rolly Crump nie żyje. Pracował przy największych hitach Disney'a

1 min. czytania
14.03.2023 15:07
Zareaguj Reakcja

Roland Fargo Crump nie żyje. Był twórcą wielu atrakcji w Disneylandzie i współtwórcą takich hitów jak "Piotruś Pan", "Zakochany kundel" i "Śpiąca królewna". Zmarł w wieku 93 lat.

Rolly Crump nie żyje. Pracował przy największych hitach Disney'a
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Roland Fargo Crump, znany jako Rolly, zmarł w niedzielę w swojej posiadłości w Carlsbad w Kalifornii. Smutne informacje przekazali w poniedziałek administratorzy facebookowej strony poświęconej jego autobiograficznej książce.

Z ciężkim sercem informujemy, że Roland "Rolly" Fargo Crump odszedł w spokoju wczoraj rano (...) - czytamy na profilu "It's Kind Of A Cute Story".

Rolly Crump miał 93 lata.

Redakcja poleca

Kim był Roland "Rolly" Fargo Crump? Pracował przy największych hitach Disney'a

Rolly Crump zasłynął jako twórca wielu atrakcji Disneylandu. Pomógł zaprojektować m.in. Zaczarowany pokój Tiki i Nawiedzony Dom. Poza tym współtworzył jedne z najbardziej kultowych animacji ze stajni Disney'a. Jako animator pracował przy takich produkcjach jak "101 dalmatyńczyków", "Śpiąca królewna", "Zakochany kundel" i "Piotruś Pan".

Urodził się 27 lutego 1930 roku w kalifornijskim mieście Alhambra. Do załogi Walta Disney'a dołączył w wieku 22 lat. Wtedy to miał okazję pracować przy wspomnianych wcześniej animacjach. Zakończył współpracę z Disney'em dopiero w 1996 roku. Szesnaście lat później wydał autobiograficzną książkę o tytule "It’s Kind of a Cute Story", w której zamieścił swoje wspomnienia z pracy pod szyldem jednej z największych wytwórni filmowych na świecie.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Variety.com