Obserwuj w Google News

"Zniewolona": Białoruski aktor podbił serca polskich widzów. Kim jest Aleksiej Jarowenko?

Sylwia Wamej
2 min. czytania
26.07.2019 15:07
Zareaguj Reakcja

"Zniewolona" to serial, który w krótkim czasie podbił serca widzów. Obok Kateriny Kowalczuk wielką gwiazdą serialu jest białoruski aktor i wokalista Aleksiej Jarowenko. Co warto o nim wiedzieć?

Aleksiej Jarowenko
fot. Screen YouTube

"Zniewolona: Kim jest Aleksiej Jarowenko?

"Zniewolona" to hit TVP. Serial bardzo szybko podbił serca widzów, a bohaterowie grający główne role stali się rozchwytywani. Nie tylko głośno jest o Katerinie Kowalczuk, aktorce grającej główną rolę, ale również Aleksiej Jarowenko, który jej partneruje na ekranie wyrasta na prawdziwą gwiazdę.

Aleksiej Jarowenko to 32-letni aktor pochodzący z Białorusi. Początkowo jego bliscy myśleli, że Aleksiej zostanie gwiazdą piłki nożnej. Zawodowo grał w piłkę nożną przez 10 lat, jednak wybrał zupełnie inną drogę. W 2012 roku skończył Białoruską Państwową Akademię Sztuki.

Aleksiej szybko zdobył posadę aktora Narodowego Teatru Akademickiego im. Janki Kupały, który jest najstarszym Teatrem Narodowym na Białorusi. W 2012 roku zagrał w filmie "Vyshe neba". Następnie był serial "Moc miłości". To właśnie po tym serialu filmowcy dostrzegli jego talent, który wykorzystali w serialu " Zniewolona". Obok Kateriny Kowalczuk, Aleksiej jest największą gwiazdą ukraińskiego serialu TVP. Oprócz aktorstwa Aleksiej ma jeszcze jedną pasję, którą jest muzyka. Na YouTube można znaleźć sporo nagrań, gdzie Aleksiej gra i śpiewa z zespołem.

"Zniewolona". O czym jest serial?

"Zniewolona" to serial, którego akcja rozgrywa się w XIX wieku. Katerina Wierbickaja to piękna i wykształcona dziewczyna. Zna języki obce, gra na fortepianie i maluje. Jednak zaczyna rozumieć, że talenty oraz pozycja wcale nie poprawiają losu urodzonej w niewoli dziewczynie. Dziewczyna jest własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego ziemianina. Katerina postanawia walczyć o prawo do szczęścia i decydowania o sobie.

 

RadioZEt.pl/ SW