Obserwuj w Google News

Znaki: nowy serial kryminalny Polsatu od AXN. Gdzie oglądać? [FABUŁA, OBSADA, ZWIASTUN]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
03.07.2019 15:21
Zareaguj Reakcja

Od wtorku 2 lipca widzowie Polsatu mogą oglądać nowy serial kryminalny AXN "Znaki". Cechą charakterystyczną serialu jest miejsce akcji, czyli malownicze Góry Sowie. Informujemy, kiedy wyemitowane zostaną kolejne odcinki i kogo zobaczymy w obsadzie "Znaków".

Znaki: nowy serial kryminalny Polsatu od AXN. Gdzie oglądać? [FABUŁA, OBSADA, ZWIASTUN]
fot. materiały prasowe / Polsat

Znaki: kryminalny serial AXN debiutuje na Polsacie

Polsat zapewnił swoim widzom rozrywkę na letnie wieczory. Na antenie stacji we wtorek 2 lipca wyemitowano pierwszy odcinek nowego  serialu "Znaki". Do tej pory kryminalna produkcja dostępna była widzom AXN. Teraz widzowie Polsatu będą mogli oglądać dwa nowe odcinki w każdy wtorek o godzinie 20:05 oraz 21:10. "Znaki" reklamowane są jako pierwsze w Polsce połączenie klasycznego serialu kryminalnego z thrillerem i gatunkiem "mystery". Cechą charakterystyczną są piękne panoramy Gór Sowich, w których toczy się akcja serialu.

Głównym bohaterem "Znaków" jest komisarz Michał Trela, który wraz z córką przybywa do małej miejscowości w Górach Sowich, gdzie ma objąć stanowisko komendanta policji.

- Policjant poznaje mieszkańców Sowich Dołów i panujące w miasteczku zwyczaje. Jego niepokój wzbudza lokalny mistyk Jonasz, który uchodzi za cudotwórcę. Komendant poznaje też Bławatską, która opowiada mu o tajemniczym zabójstwie swojej córki, Laury. Mordercy sprzed 10 lat nigdy nie odnaleziono. Tymczasem do Ady dociera wiadomość o zniknięciu jej przyjaciółki, Patrycji. Rozpoczynają się poszukiwania. A Nina, córka Treli, nawiązuje w szkole nowe znajomości, m.in. z Agatą, córką burmistrza Antoniego Paszke. Czy uda się rozwiązać  sprawę zaginięcia Patrycji? Może uda się także ustalić więcej faktów na temat zbrodni sprzed dekady? - czytamy w opisie serialu na stronie telewizji Polsat.

 

Znaki: obsada nowego serialu Polsatu

Za reżyserię "Znaków" odpowiadają Jakub Miszczak oraz Marcin Ziębiński. Ten pierwszy znany jest z serialu "Sprawiedliwi-Wydział kryminalny", drugi pracował między innymi przy "Dublerach". W głównego bohatera wciela się znany "Kleru" i "Pokotu" Andrzej Konopka. Partnerują mu między innymi: Andrzej Mastalerz ("Pokłosie"), Michał Czarnecki ("Wojna polsko-ruska"), Magdalena Żak ("Powidoki") oraz Helena Englert ("Układ zamknięty").

"Znaki" zostały docenione za granicą podczas festiwalu LA Film Award w Stanach Zjednoczonych. Otrzymał nagrodę dla najlepszej serii internetowej. Najbliższe odcinki na antenie Polsatu obejrzymy 9 lipca.

RadioZET.pl/MF