Obserwuj w Google News

"Wonka": Olivia Colman i Rowan Atkinson kolejnymi gwiazdami prequela "Charlie i fabryka czekolady"

2 min. czytania
30.09.2021 10:02
Zareaguj Reakcja

W prequelu filmu "Charlie i fabryka czekolady" z Timothée Chalametem w roli głównej, zobaczymy dwie brytyjskie gwiazdy: Olivię Colman i Rowana Atkinsona. W kogo się wcielą?

Olivia Colman, Rowan Atkinson
fot. Rex Features/East News/ Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Ruszyły prace nad filmem "Wonka" - genezą tytułowego bohatera, w którego wcieli się Timothée Chalamet. Do obsady filmu dołączyli Olivia Colman i Rowan Atkinson. Kogo zagrają?

"Wonka": Olivia Colman i Rowan Atkinson w obsadzie filmu z Timothée Chalametem

W Willy'ego Wonkę - postać stworzoną przez Roalda Dahla wcielali się już Gene Wilder i Johnny Depp. Niebawem zobaczymy młodszą wersję szalonego właściciela magicznej fabryki czekolady.

Redakcja poleca

Jak podaje Collider w obsadzie pojawią się również znany z serialu "Jaś Fasola"  Rowan Atkinson, nagrodzona Oscarem Olivia Colman oraz dwukrotnie nominowana do nagrody Sally Hawkins. Niestety nie zdradzono, kogo zagrają Colman, Atkinson i Hawkins. W filmie wystąpią również Keegan-Michael Key, Tom Davis, Simon Farnaby, Kobna Holdbrook-Smith, Mathew Baynton, Jim Carter oraz Rich Fulcher. Reżyserem nadchodzącej produkcji jest Paul King - twórca serii komedii familijnych "Paddington".

Za scenariusz odpowiedzą King i Simon Farnaby, który napisze i wystąpi w nadchodzącym aktorskim remake'u "Pinokia" studia Disneya. "Wonka" zostanie oparty na książce Dahla "Charlie i fabryka czekolady". W produkcji, która jest prequelem, poznamy przygody młodego Willy'ego Wonki oraz początki jego czekoladowego imperium. Film "Charlie i fabryka czekolady" Tima Burtona z 2005 roku dotknął tematu przeszłości ekscentrycznego potentata. W "Wonce" grany przez Chalameta bohater będzie jednak pełnił główną rolę, dzięki czemu poznamy więcej szczegółów na temat jego przeszłości.

Redakcja poleca

"Wonka": kiedy premiera filmu?

Film trafi do kin 17 marca 2023 roku. Producentem "Wonki" został David Heyman - twórca takich hitów jak seria "Harry Potter", "Fantastyczne zwierzęta" oraz "Atak Tytanów".

RadioZET.pl/Collider

Najciekawsze premiery października 2021. Które filmy i seriale obejrzeć w tym miesiącu? [TYTUŁY, DATY]