Obserwuj w Google News

„Wiedźmin”: Netflix poinformował, kiedy pojawi się serial

Maciej Friedrich
2 min. czytania
17.04.2019 13:18
Zareaguj Reakcja

Wielbiciele uniwersum Wiedźmina niecierpliwie wyczekują na serialową wersję przygód Geralta z Rivii. Netflix poinformował, że produkcja pojawi się w serwisie w 2019 roku. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

„Wiedźmin”: Netflix poinformował, kiedy pojawi się serial
fot. Instagram:@thewitcherpost

Netflix cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Polacy pokochali możliwość oglądania ogromnej bazy seriali i filmów w wysokiej jakości. Platforma wyprodukowała również polski serial „1983”, którego pomysłodawcą jest Maciej Musiał. Amerykański gigant wykupił także licencję krajowej serii kryminalnej „Ultaviolet” z Agatą Kuleszą i Sebastianem Fabijańskim.

ZOBACZ: Ile kosztuje Netflix? Cena za rok, miesięcznie, na 2 osoby, na 1 osobę

Obecnie jedną z najmocniej wyczekiwanych projektów Netflixa jest serialowy „Wiedźmin” na podstawie książkowej sagi Andrzeja Sapkowskiego. Popularność Geralta z Rivii jest w dużej mierze zasługą serii gier komputerowych studia CD Projekt RED, które zrobiły na świecie prawdziwą furorę. Fani z niecierpliwością wyczekują informacji na temat produkcji. Do sieci wyciekają zdjęcia z planu zdjęciowego, jednak nie wszystkim wydają się one w pełni wiarygodne. Na szczęście o tym, jak Henry Cavill sprawdzi się w roli zabójcy potworów, przekonamy się jeszcze w tym roku. Netflix  poinformował, na kiedy zaplanowano premierę „Wiedźmina”.

Netflix poinformował, kiedy pojawi się „Wiedźmin”

Ted Sarandos, członek zarządu platformy, poinformował fanów, że „Wiedźmin” pojawi się w Netflixie w czwartym kwartale 2019 roku. Premierowy odcinek opowieści o Białym Wilku obejrzymy więc w październiku, listopadzie lub grudniu. W sieci można jednak znaleźć doniesienia, że debiut produkcji przewidziany został na któryś z dwóch ostatnich miesięcy. Fanom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i dalsze wyławianie z internetu informacji na temat „Wiedźmina”. Przypomnijmy, że na ekranie zobaczymy także Macieja Musiała, który został zaangażowany do roli drugoplanowej.

Serial na podstawie prozy Sapkowskiego to nie jedyna premiera, jaką szykuje Netflix. W drugiej połowie 2019 roku widzowie zobaczą między innymi finałową serię „Orange is the New Black” i kontynuację „Domu z papieru”, a także  trzeci sezon „The Crown.

 

RadioZET.pl/MF