Obserwuj w Google News

Król Lew: Wiemy, kto udzieli głosów bohaterom w polskiej wersji filmu

Sylwia Wamej
1 min. czytania
11.07.2019 13:50
Zareaguj Reakcja

"Król Lew" niebawem pojawi się w kinach. Znana jest już obsada aktorów, którzy użyczą głosu bohaterom w polskiej wersji językowej. Wiadomo, że pojawi się Maciej oraz Jerzy Stuhr. Kto jeszcze wystąpi?

"Król Lew"
fot. East News

"Król Lew": Wiemy, kto użyczy głosu bohaterom w polskiej wersji językowej

"Król Lew" pojawi się w polskich kinach 19 lipca. Wiadomo już, którzy aktorzy użyczą głosu głównym bohaterom w polskiej wersji językowej. Simba będzie mówić głosem Marcina Januszkiewicza. Z kolei Nali głosu użyczy aktorka musicalowa Zofia Nowakowska. Mufasie głos użyczy Wiktor Zborowski, z kolei Skaza przemówi głosem Artura Żmijewskiego. W polskim "Królu Lwie" usłyszymy też Macieja i Jerzego Stuhrów. Aktorzy udzielą głosu Timonowi i Rafikiemu. W polskiej wersji "Króla Lwa" usłyszymy również Michała Pielę, Piotra Polka, Pawła Szymańskiego oraz Polę Piłat, która użyczy głosu młodej Nali.

"Król Lew": Beyonce użyczyła głosu Nali

W zagranicznej wersji językowej w obsadzie "Króla Lwa" znaleźli się m.in. James Earla Jones jako Mufasa, Donald Glover, który wcieli się w rolę Simby, John Olivier jako Zazu, Chiwetela Ejiofora jako Skaza. Największe emocje wzbudza pojawienie się Beyonce. Artystka użyczyła głosu dorosłej Nali. Beyonce nagrała też nowy utwór "Spirit", specjalnie na potrzeby "Króla Lwa". Piosenka znajdzie się na płycie „The Lion King: The Gift”. 

 

RadioZEt.pl/ SW