,

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" hitem w USA. Wielki sukces filmu z Julią Wieniawą

02.11.2020 11:37

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” w zeszłym tygodniu trafił na międzynarodową platformę streamingową Netflix. I z marszu stał się wielkim hitem w USA.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" hitem w USA. Wielki sukces filmu z Julią Wieniawą
fot. materiały prasowe Next Film

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” nieoczekiwanym hitem w Stanach Zjednoczonych. Polski horror z gatunku slashera, wyreżyserowany przez Bartosza M. Kowalskiego, kilka dni temu trafił do światowego katalogu platformy Netflix. Oznacza to, że polska produkcja pojawiła się jako „Netflix Original” we wszystkich 190 krajach, w których dostępna jest platforma VOD.

Szybko okazało się, że film stał się niemałym hitem w USA, gdzie w weekend zawędrował na 4 pozycję najchętniej oglądanych produkcji platformy. Informacją podzielił się w swoich mediach społecznościowych aktor Stanisław Cywka, wcielający się w rolę Bartka oraz przedstawiciele Miesięcznika Kino.

Obecnie, tj. we wtorek 2 listopada, film widnieje na pozycji nr 8. wśród najchętniej oglądanych filmów, dostępnych na amerykańskim Netflixie.

Zobacz także

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” – anglojęzyczny zwiastun

W związku z pojawieniem się filmu w zagranicznej wersji serwisu produkcja otrzymała także swój anglojęzyczny zwiastun, którym pochwalili się sami twórcy za pośrednictwem swojego konta na Facebooku i Instagramie. Próbka dźwiękowa polskiego filmu, którego zagraniczny tytuł brzmi „Nobody sleeps in the woods tonight” z angielskim dubbingiem brzmi wyjątkowo ciekawie. Zresztą posłuchajcie sami:

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” pierwszą ofiarą koronawirusa

Film Bartosza M. Kowalskiego stał się też jedną z pierwszych ofiar pandemii koronawirusa w Polsce. Produkcja miała pojawić się w polskich kinach w piątek 13 marca, jednak dzień wcześniej, rząd podjął decyzję o zamknięciu placówek kultury. Premiera filmu nie mogła się więc odbyć w tym, specjalnie wybranym, terminie.

Co jednak zaskakujące i bezprecedensowe – produkcja dosłownie tydzień później – 20 marca – znienacka pojawiła się w bibliotece polskiego oddziału platformy Netflix, gdzie również zaskarbiła sobie ogromną przychylność widzów, nie schodząc z 1 miejsca najchętniej oglądanych produkcji niemal przez tydzień. Krytycy mówili wtedy nawet, że film „Ma też szansę stać się dziełem kultowym, do którego chętnie będzie się wracać” (za: Antyradio.pl).

Zobacz także

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” – obsada i ekipa

Film w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego („Plac Zabaw”), ze scenariuszem współtworzonym przez Kowalskiego, Jana Kwiecińskiego oraz Mirellę Zaradkiewicz, zebrał plejadą polskich gwiazd na ekranie.

W znakomitych rolach w filmie występują: Piotr Cyrwus, Wojciech Mecwaldowski,  Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz i Gabriela Muskała oraz młodzi aktorzy, z Julią Wieniawą-Narkiewicz na czele. W filmie wystąpili także: Wiktoria Gąsiewska, Stanisław Cywka i Michał Lupa.

Czytaj także: Kultowe horrory, które każdy powinien obejrzeć [LISTA TOP11] 

loader

Logo radiozet Dzieje się