Obserwuj w Google News

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2": kiedy horror z Julią Wieniawą trafi na Netflix? [DATA PREMIERY]

2 min. czytania
23.09.2021 09:38
Zareaguj Reakcja

Platforma Netflix zapowiedziała premierę drugiej części polskiego horroru "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Kiedy slasher z Julią Wieniawą trafi do sieci?

W lesie dziś nie zaśnie nikt - Julia Wieniawa - kadr z filmu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Polski horror "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" doczekał się daty premiery. Produkcja platformy Netflix z Julią Wieniawą w jednej z głównych ról zadebiutuje tuż przed Halloween 2021.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2": kiedy premiera na Netflix?

Pierwsza część "W lesie dziś nie zaśnie nikt" Bartosza Kowalskiego odniosła sukces nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. Produkcja jest swego rodzaju hołdem złożonym podgatunkowi horroru, jakim jest slasher, ale podanym w polskich realiach. 

Redakcja poleca

Jak podaje portal Bloody Disgusting, Netflix zapowiedział, że "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" trafi na platformę już 27 października 2021 roku. Wcześniej wiadomo było jedynie, że horror zadebiutuje w ramach "Netflix and Chills" - pasma stworzonego przez serwis z okazji Halloween. Scenarzystami drugiej części "W lesie dziś nie zaśnie nikt" są Mirella Zaradkiewicz i Bartosz Kowalski. Produkcja nie będzie jedynym nowym horrorem, który pojawi się na Netflix 27 października. W tym samym dniu premierę będzie miał również "Hypnotic" z Kate Siegel w roli głównej.

W kontynuacji polskiego horroru w rolach głównych wystąpili Mateusz Więcławek, Julia Wieniawa, Zofia Wichłacz, Andrzej Grabowski, Wojciech Mecwaldowski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Stankiewicz i Robert Wabich. Zapewne niebawem zobaczymy pierwszy zwiastun "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2".

Redakcja poleca

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2": o czym jest horror Netflix?

W sequelu głównym bohater jest Adaś - młody, samotny, nieszczęśliwy policjant z małej wsi na Podlasiu. Ignorowany przez kolegów oraz piękną i niezwykle pewną siebie Wanessę, nieśmiały chłopak szuka swojego miejsca na świecie. W "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" poznamy też dalsze losy Zosi - głównej bohaterki pierwszej części, która pokaże zupełnie nową i zaskakującą twarz. Film jest przewrotną, ironiczną, groteskową i krwawą opowieścią o poszukiwaniu miłości i odkrywaniu siebie w świecie, który bardziej nas dzieli, niż jednoczy. Twórcy obiecują, że slasher, tym razem wywróci reguły gatunku do góry nogami. 

RadioZET.pl/Bloody Disgusting/Netflix

Filmy tak drastyczne, że nie obejrzycie ich do końca. Podejmiecie wyzwanie? [TOP 5]