Obserwuj w Google News

Kochanka Pablo Escobara Virginia Vallejo pozwała Netfflixa. Chodzi o serial "Narcos"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
30.05.2019 13:50
Zareaguj Reakcja

Virginia Vallejo, była kochanka narkotykowego barona Pablo Escobara, zdecydowała się na pozwanie platformy Netflix. Zdaniem dziennikarki twórcy serialu "Narcos". przedstawiając jej relację z Escobarem, dopuścili się kilku przekłamań. Amerykański sąd nie we wszystkim przyznał jej rację.

Kochanka Pablo Escobara Virginia Vallejo pozwała Netfflixa. Chodzi o serial "Narcos"
fot. screen: YouTube

Netflix to platforma, na której oglądać możemy wiele doskonałych seriali. Jednym z najbardziej popularnych produkcji jest "Narcos". To historia życia i działalności Pablo Escobara, najsłynniejszego kolumbijskiego barona narkotykowego. Jednym z istotnych wątków poruszonych w serialu była relacja Escobara z Virginią Vellejo, jedną z najbardziej rozpoznawalnych w latach 80. w Kolumbii dziennikarek, która została kochaną przestępcy. Swoje wspomnienia spisała na kartach książki "Kochając Pabla. Nienawidząc Escobara".

Kobieta zdecydowała się na pozwanie Netflixa i Gaumont Television, producentów "Narcos". Zdaniem Virginii w serialu część wątków związanych z romansem dziennikarki i Escobara może wprowadzić widzów w błąd.

Kochanka Pablo Escobara wytoczyła sprawę Netflixowi

Virginia Vallejo zarzuca producentom serialu przekłamania w trzech scenach, które znalazły się w trzecim odcinku pierwszego sezonu. Według niej na ekranie pojawia się postać wzorowanej na niej Valerii Valez. Podczas intymnego spotkania używany jest rewolwer. Według Vallejo scena oparta jest na jej książce, nie oddaje jednak prawdziwych wydarzeń. Sędzia Michael Moore z Sądu Okręgowego na Florydzie zgodził się z oskarżeniem dziennikarki. 

Pozostałe dwa oskarżenia zostały jednak odrzucone przez sąd. Chodziło o scenę spotkania dziennikarki z żoną Escobara oraz atak partyzanckiej grupy M-19 na Pałac Sprawiedliwości w Kolumbii. Sędzia uznał, że Vallejo nie dostarczyła wystarczających materiałów dowodowych. Jak stwierdził Moore:

- Powód co najwyżej twierdzi, że inni mogli być zdezorientowani przez to, jak przedstawiony został jej związek z Escobarem, jednak nie przypisuje całego zamieszania oskarżonym. Postać Valerii Vales jest artystycznie istotna dla "Narcos" i nie jest jednoznacznie myląca.

Roszczenia Virginii zostały ostatecznie odrzucone.

SPRAWDŹ: Netflix: nowości na CZERWIEC 2019 - nowe seriale i filmy [PREMIERY 2019] 

 

RadioZET.pl/MF