Obserwuj w Google News

„Trzy tysiące lat tęsknoty”: zwiastun hitu Cannes od twórcy „Mad Max: Fury Road” [WIDEO]

2 min. czytania
22.06.2022 17:54

„Trzy tysiące lat tęsknoty” to najnowszy film australijskiego reżysera George’a Millera, twórcy hitu „Mad Max: Na drodze gniewu”. O czym opowiada film z udziałem Tildy Swinton i Idrisa Elby, którego światowa premiera odbyła się w Cannes? Kiedy premiera?

Trzy tysiące lat tęsknoty - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Monolith Films

„Trzy tysiące lat tęsknoty” (org. „Thousand Years of Longing”) George’a Millera pokazywane było podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes w ramach Pokazów Specjalnych. Jest to adaptacja tytułowej opowieśći, zebranej w tomie krótkich historii na tematy metafizyczne autorstwa A. S. Byatt w książce „The Djinn in the Nightingale's Eye”. To opowieść o spotkaniu naukowczyni z dżinem, który obiecuje spełnić jej trzy życzenia. Ich rozmowa, w pokoju hotelowym w Stambule, nabiera jednak nowego znaczenia i pokazuje kobiecie, czego dotychczas brakowało jej w życiu. Film chwalony był za doskonałe aktorstwo, ciekawy pomysł oraz za efekty specjalne, wykorzystane do opowiedzenia historii.

Redakcja poleca

„Trzy tysiące lat tęsknoty” – zwiastun 

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Trzy tysiące lat tęsknoty” – twórcy i obsada

George Miller jest reżyserem i współautorem scenariusza filmu, napisanego wraz z Augustą Gore na motywach tomu opowieadań A. S. Byatt. Na ekranie zobaczymy zaś Tildę Swinton i Idisa Elbę, którzy są głównymi bohaterami opowieści. Wszystkie pozostałe role są poboczne i rzadko pojawiają się na ekranie.

„Trzy tysiące lat tęsknoty” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu przewidziana jest na 2 września. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że film zostanie zaprezentowany także latem, podczas festiwalu filmowego Nowe Horyzonty.

Czytaj także:  Dwa polskie zwycięstwa na festiwalu filmowym Tribeca. Najlepszy film i najlepsza aktorka

RadioZET.pl/YouTube/informacja prasowa Monolith Films

Disney+ - logo
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Disney+