Obserwuj w Google News

Top Gun. Maverick: Tom Cruise powraca w kultowej roli. Jest pierwszy zwiastun [WIDEO]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
19.07.2019 13:23
Zareaguj Reakcja

Mamy doskonałą wiadomość dla fanów kultowego w wielu kręgach filmu „Top Gun”. W sieci dostępny jest już zwiastun kolejnej części o tytule „Top Gun: Maverick”. W nowym filmie ponownie zobaczymy Toma Cruise'a, któremu towarzyszyć będzie plejada gwiazd.

Top Gun. Maverick: Tom Cruise powraca w kultowej roli. Jest pierwszy zwiastun [WIDEO]
fot. Paramount/Ferrari Press/East News

Psy 3. W imię zasad” to kolejna część serii polskich filmów sensacyjnych popularnych w latach 90. Trend na odświeżanie klasycznych produkcji lub produkowania ich kolejnych części rozpowszechnił się na całym świecie. Amerykańscy producenci postanowili wykorzystać nostalgię wielbicieli „Top Gun”. Film akcji z wątkami dramatycznymi i romansowymi wszedł na ekrany kin w 1986 roku i zyskał ogromną popularność. Życiowe i zawodowe zmagania pilotów amerykańskiej marynarki wojennej przyciągały do kin rzesze widzów. Obraz stał się jednym z najważniejszych zawodowych sukcesów Toma Cruise'a. Hollywoodzkiego gwiazdora obejrzymy również w kolejnej części.

Top Gun. Maverick: Tom Cruise ponownie zagra w „Top Gun”

Pierwszy oficjalny zwiastun „Top Gun: Maverick” został zaprezentowany na festiwalu Comic-Con w San Diego, a zapowiedział go sam Tom Cruise. Już tytuł filmu sugeruje, że głównym bohaterem jest Pete „Maverick” Mitchell, w którego rzecz jasna wciela się Cruise. Obok niego na ekranie zobaczymy między innymi Eda Harrisa, Vala Kilmera, Jennifer Connely oraz Jona Hamma.

ZOBACZ: Once Upon A Time - premiera, obsada, zwiastun. Kiedy nowy film Quentina Tarantino? [DATA] 

Reżyserem kontynuacji „Top Gun” jest Joseph Kosinski, odpowiedzialny między innymi za „Tron:Dziedzictwo”. W wywiadzie dla serwisu Comingsoon.net zapowiedział, że postara się maksymalnie oddać charakterystyczny klimat pierwszej części, jednak współczesne wydarzenia wymogły na nim wprowadzenie nieco innego sposobu narracji.

– Marynarka wojenna jest dziś zupełnie inna, niż była w 1986 roku. Wtedy nie walczyła w żadnej wojnie od 15 czy 20 lat, a więc ton tego filmu i to, co ci chłopcy robili, był bardzo odmienny. Teraz, w 2017 roku, marynarka bierze udział w działaniach wojennych od 20 lat. Teraz mamy po prostu zupełnie inny świat, więc nie można odtwarzać pierwszego filmu 1:1 – tłumaczył reżyser.

Premiera „Top Gun: Maverick” zapowiedziana została na czerwiec 2020 roku. Zwiastun produkcji można już oglądać w sieci.

 

RadioZET.pl/MF