Obserwuj w Google News

Kevin Bacon w zapowiedzi horroru LGBT "They/Them". Kiedy premiera? [WIDEO]

2 min. czytania
23.06.2022 11:57
Zareaguj Reakcja

W sieci zadebiutował zwiastun filmu "They/Them" - horroru LGBT z Kevinem Baconem w jednej z głównych ról. O czym opowiada produkcja? Kiedy premiera?

They/Them: Kevin Bacon - kadr z filmu
fot. Blumhouse Productions/materiały prasowe

Już niedługo zadebiutuje horror "They/Them". W filmie wystąpił Kevin Bacon. Kiedy odbędzie się premiera tej intrygującej produkcji z wątkami LGBT?

"They/Them": zwiastun horroru LGBT z Kevinem Baconem

W ostatnich kilku latach horrory z produkcji czysto rozrywkowych w wielu przypadkach stały się nośnikami różnego rodzaju komentarzy na temat otaczającej nas rzeczywistości. Wystarczy wymienić chociażby antyrasistowski film "Uciekaj!" z 2017 roku czy całkiem świeży "Men" o bardzo profeministycznym przesłaniu.

Redakcja poleca

W sieci zadebiutowała zapowiedź horroru LGBT "They/Them". Tytuł odnosi się oczywiście do angielskiej formy zaimków stosowanej często w stosunku do osób niebinarnych. Produkcja jest debiutem reżyserskim Johna Logana - scenarzysty takich głośnych tytułów, jak "Gladiator", "Ostatni samuraj", "Aviator", "Rango", "Skyfall" czy "Obcy: Przymierze". W jednej z głównych ról wystąpił Kevin Bacon.

Oglądaj

Za produkcję filmu odpowiada Jason Blum z Blumhouse Productions. Oprócz zwiastuna zaprezentowano również oficjalny opis fabuły filmu.

Kiedy grupa obozowiczów LGBTQ+ przybywa do Whistler Camp – obozu konwersyjnego prowadzonego przez Owena Whistlera (Kevin Bacon) – obiecuje się im "nowe poczucie wolności" w tydzień. Gdy doradcy próbują złamać każdego z obozowiczów, tajemniczy zabójca zaczyna mordować swoje ofiary. Bohaterowie muszą odzyskać swoją moc, jeśli chcą przetrwać okropności obozu.

"They/Them" porusza więc wątek realnych obozów konwersyjnych, których zadaniem jest "leczenie" z nieheteronormatywności. Produkcja za pośrednictwem horroru, pokazuje więc okropieństwa terapii konwersyjnej, która bazuje w dużej mierze na terapii awersyjnej, w ramach której pojawiają się takie praktyki, jak zmuszanie do masturbacji lub seksu z osobą płci przeciwnej. Środowisko naukowe od lat potępia tego typu praktyki, więc w większości przypadków działają one z ramienia radykalnych organizacji religijnych.

Redakcja poleca

"They/Them": kiedy premiera horroru?

Oprócz Bacona w rolach głównych wystąpili Carrie Preston, Anna Chlumsky, Theo Germaine, Quei Tann, Anna Lore, Monique Kim, Darwin del Fabro, Cooper Koch oraz Austin Crute. Logan nie tylko wyreżyserował "They/Them", ale odpowiada również za scenariusz filmu. Premiera horroru została zaplanowana na 5 sierpnia 2022 roku na platformie Peacock. Na razie nie wiadomo, kiedy i w jakiej formie film "They/Them" trafi do Polski.

RadioZET.pl/ Peacoc/YouTube