Obserwuj w Google News

"The Batman": produkcja zaliczy kolejne opóźnienie? Koronawirus znów pokona Mrocznego Rycerza?

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
13.01.2022 11:37
Zareaguj Reakcja

Czy premiera filmu "The Batman" znowu zostanie przesunięta? Na razie nie podjęto decyzji o zmianie terminu, ale szef WarnerMedia trzyma rękę na pulsie.

The Batman - Robert Pattinson, Zoe Kravitz - kadr z filmu
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Po 10 latach przerwy na dużym ekranie pojawi się kolejny solowy film o przygodach Batmana. Produkcja z Robertem Pattinsonem w roli głównej zaliczyła już kilka opóźnień z powodu koronawirusa. Czy tym razem będzie podobnie?

"The Batman": premiera znowu opóźniona przez koronawirusa?

Chociaż w ciągu minionej dekady na dużym ekranie pojawiał się Batman w wykonaniu Bena Afflecka, ostatnią produkcją w której Mroczny Rycerz pełni główną rolę, była trzecia część trylogii Christophera Nolana z 2012 roku. Fani czekają więc z niecierpliwością na film "The Batman", który przebył długą drogę od pomysłu do realizacji.

Redakcja poleca

Początkowo produkcja miała ukazać się kilka lat temu. Za reżyserię odpowiadał Affleck, który miał też wcielać się w tytułową rolę. Aktor z powodów osobistych najpierw zrezygnował z funkcji reżysera, a potem z roli obrońcy Gotham. Pomysł na film kilkukrotnie się zmieniał, a miejsce Afflecka zajął w końcu Robert Pattinson. Prace na planie przerwała pandemia koronawirusa, z której powodu dystrybutorzy kilkukrotnie zmieniali datę premiery filmu "The Bamtan".

Od wielu miesięcy terminem, w którym świat w końcu zobaczy nowego "Batmana" jest 4 marca 2022 roku. Niestety pojawienie się mutacji COVID-19 znanej jako omikron sprawiło, że nad produkcją z Pattinsonem znowu zawisły czarne chmury. Jak podaje Puck News, na razie data premiery nie została przesunięta, ale Jason Kilar - prezes WarnerMedia czuwa nad sytuacją, monitorując wskaźniki zachorowań.

Z pewnością zwracamy uwagę na wszystko, co dzieje się z omicronem. Na razie nie mamy problemu z tą datą. Będziemy codziennie obserwować sytuację.

Nic dziwnego. Konkurencja postanowiła przesunąć kilka premier. Sony Pictures wstrzymało styczniowy debiut "Morbiusa", przenosząc go na kwiecień, a Disney postanowił zrezygnować z kinowych pokazów animacji studia Pixar "To nie wypanda" i umieścić film w marcu od razu na platformie Disney+.

Redakcja poleca

"The Batman": kiedy premiera? 

Film w reżyserii Matta Reevesa bazujący na komiksie "Batman: Year One", trafi do kin 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona, Kravitz i Farrella w obsadzie "The Batman" znaleźli się Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson i Andy Serkis. Produkcja ma zadebiutować na platformie HBO Max miesiąc po premierze kinowej - 4 marca 2022 roku.

RadioZET.pl/Puck News

Filmy tak drastyczne, że nie obejrzycie ich do końca. Podejmiecie wyzwanie? [TOP 5]