Obserwuj w Google News

TVP i Netflix będą razem współpracować. Prowadzone są rozmowy nad listą produkcji

Sylwia Wamej
1 min. czytania
30.05.2019 15:21
Zareaguj Reakcja

TVP i Netflix prowadzą aktualnie dyskusje dotyczące współpracy. Rozmowy są już na zaawansowanym poziomie. Czego będzie dotyczyć kolaboracja?

Netflix i TVP połączą siły?
fot. Mario Tama/ East News

TVP i Netflix prowadzą dyskusje: Czego będzie dotyczyć współpraca?

TVP i Netflix połączą siły? Niewykluczone, tym bardziej jak donosi portal Wirtualne Media między platformą a TVP toczą się rozmowy. Chodzi o współpracę w zakresie koprodukcji serialowej oraz udostępniania własnych pozycji w bibliotece Netflixa. Do tej pory na popularnej platformie pojawił się serial "1983" w reżyserii Agnieszki Holland oraz obraz "Ultraviolet" AXN. Do współpracy z Netflixem dołączyć ma Telewizja Polska, która chce razem z platformą zająć się koprodukcją serialowej ekranizacji powieści Marka Krajewskiego „Erynie”.

Jak donosi portal Wirtualne Media rozmowy między Netflixem i TVP są już na zaawansowanym poziomie. Co prawda nie podpisano jeszcze dokumentów w tej sprawie, jednak koprodukcja ma nie być jedynym obszarem, w ramach którego serwis streamingowy miałby nawiązać relacje biznesowe z telewizją publiczną. Mówi się, że Netflix zainteresowany jest szerszą współpracą poprzez włączenie do swojej biblioteki produkcji z zasobów programowych TVP.

Współpraca Netflix i TVP: Jakie produkcje znajdą się w bibliotece Netflixa?

Trwa też ustalenie listy pozycji, jaka miałaby znaleźć się w serwisie. Wiadomo, że nie będzie to polski "Wiedźmin", ponieważ obecność produkcji mogłaby pokryć się z serialem, który jest tworzony jako oryginalny Netflixa. Platforma miała wyrazić zainteresowanie serialem "Rodzinka.pl", jednak serial ostatecznie nie trafi do zasobów platformy.

 

RadioZEt.pl/ wirtualne Media.pl/SW