Obserwuj w Google News

TOP filmy na Netflixie. To szokujące, co oglądają Polacy [TYTUŁY]

2 min. czytania
03.10.2022 09:42
Zareaguj Reakcja

Netflix podaje listę popularnych na platformie filmów. Największym zainteresowaniem cieszy się "Blondynka" z Aną de Armas, ale niektóre pozycje zaskakują. Co jeszcze trzeba zobaczyć na Netflixie, żeby być na bieżąco? Podajemy szczegóły.

Blondynka
fot. Materiały prasowe Netflix

TOP filmów na Netflixie. W bibliotece Netflixa można znaleźć wiele filmów - tych oryginalnej produkcji, na licencji czy dokumentów. W ostatnim czasie Netflix jeszcze bardziej szczegółowo dzieli się danymi na temat tego, jakie obecnie tytuły są popularne w Polsce.

Zobacz także:  Gwiazdor "Stranger Things" skarży się na fanów serialu: "To rasizm"

Co warto obejrzeć na Netflixie? Ranking platformy ma pomóc w wyborze odpowiedniego tytułu. Polacy oglądają przede wszystkim film "Blondynka", ale nie wszystkie wybory są takie oczywiste. Co jeszcze obecnie jest warte obejrzenia na Netflixie w Polsce?

Popularne filmy na Netflix. Co obecnie oglądają Polacy? [TOP 10]

Netflix udostępnia ranking TOP 10 filmów na platformie. Ma on pomóc widzom w wyborze odpowiedniej dla siebie produkcji, poprzez podpowiadanie, co jest najchętniej wybierane przez innych użytkowników w danym kraju.

Redakcja poleca

Pierwszą pozycję zajmuje film "Blondynka". Jest to luźna interpretacja losów Marilyn Monroe, oparta na książce Joyce Carol Oates. Film przede wszystkim przedstawia, jak dużą cenę Monroe musiała zapłacić za sławę. "Blondynka" to film odważny, a rola Any de Armas wbija w fotel. W filmie występuje też plejada gwiazd - m.in. Adrien Brody i Bobby Cannavale.

Drugą pozycję zajmuje natomiast film "Lou". To thriller produkcji Netflixa. Przedstawia on losy kobiety, która żyje z dala od wszystkich. Bohaterka musi się zmierzyć z mroczną przeszłością, gdy córeczka sąsiadki zostaje porwana podczas burzy.

Podium zamyka natomiast "Athena". Tytułowa Athena to nazwa osiedla we Francji. Po tragicznej śmierci młodego chłopca dochodzi tam do wojny, w której najważniejszą rolę odgrywają starsi bracia ofiary.

Analizując obecne zestawienie TOP 10 filmów na platformie Netflix, można się zdziwić. Polski film "Broad Peak" nie porwał widzów i zajmuje 5. pozycję. Z zestawienia nie wypada natomiast "Księgowy" z 2016 roku z Benem Affleckiem i Anną Kendrick. Ostatnia pozycja należy do filmu "W głębiny: Morderstwo na łodzi podwodnej".

Netflix: TOP 10 filmów [TYTUŁY]

Poniżej lista 10 filmów, które są najchętniej wybierane przez Polaków na platformie Netflix.

  1. "Blondynka"
  2. "Lou"
  3. "Athena"
  4. "Zróbmy zemstę"
  5. "Broad Peak"
  6. "Księgowy"
  7. "Bociany"
  8. "Miłość dla dorosłych"
  9. "Blues Jazzmana"
  10. "W głębiny: Morderstwo na łodzi podwodnej"

Zobacz także:  Netflix z nowościami na październik 2022. Lista premier filmów i seriali [TYTUŁY]

RadioZET.pl

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.