Obserwuj w Google News

"Świat według Kiepskich": Paździoch odejdzie z serialu? Ryszard Kotys jest poważnie chory

Sylwia Wamej
1 min. czytania
01.07.2019 16:19
Zareaguj Reakcja

Ryszard Kotys od wielu lat gra Mariana Paździocha w "Świecie według Kiepskich". Mówiło się, że aktor zmaga się z problemami zdrowotnymi i może przez nie odejść z serialu. Ostatnie doniesienia mogą się potwierdzić, bo stan zdrowia aktora pogorszył się. Czy to już koniec wątku charakterystycznego Paździocha?

Ryszard Kotys
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Ryszard Kotys ciężko chory. Odejdzie z serialu?

Ryszard Kotys od ponad dwudziestu lat gra w serialu " Świat według Kiepskich". Jakiś czas temu głośno było o tym, że 87-letni przeszedł ciężkie zapalenie płuc. Jego stan miał się polepszyć, a aktor wrócił nawet na serialowy plan. Ostatnie doniesienia mediów nie są jednak zbyt optymistyczne. Jak donosi "Super Express" stan zdrowia aktora znacznie się pogorszył.

"Pojawiają się też plotki, że jego żona zatrudniła opiekunkę, bo Kotys nie może sam wykonywać podstawowych czynności" - donosi tabloid. Mówi się, że to ostatni sezon "Świata według Kiepskich", w którym widzowie zobaczą marudnego, ale lubianego przez fanów Mariana Paździocha. Podobno Ryszard Kotys będzie musiał zrezygnować z pracy ze względu na pogarszające się zdrowie.

EN_00950540_0013
fot. Natalia Dobryszycka/ East News

Ryszard Kotys gra Paździocha od ponad dwudziestu lat 

"Świat według Kiepskich" to serial, który gości na antenie Polsatu od ponad dwudziestu lat. Marian Paździoch, to obok Ferdka kiepskiego (Andrzej Grabowski) jedna z najbarwniejszych postaci. Choć bohater grany przez Ryszarda Kotysa bywa marudą, zaskarbił sobie sympatię widzów. Aktor gra Mariana Paździocha od 1999 roku. Ryszard Kotys na swoim koncie ma role w m.in. polskiej ekranizacji "Wiedźmina" oraz w filmie "Bogowie".

 

RadioZEt.pl/ SW