Obserwuj w Google News

„Świat, który nadejdzie“ – burzliwy romans Vanessy Kirby i Katherine Waterston [WIDEO]

2 min. czytania
10.05.2021 11:21
Zareaguj Reakcja

"Świat, który nadejdzie" to intrygujący melodramat o zakazanej miłości dwóch kobiet, rozgrywający się na amerykańskiej farmie w połowie XIX wieku. Właśnie pojawił się polski zwiastun obrazu. Kiedy premiera?

Świat, który nadejdzie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Świat, który nadejdzie“ miał swoją światową premierę podczas prestiżowego festiwalu w Wenecji. Później pokazywano go także podczas Sundance Film Festival, gdzie spotkał się z przychylnością odbiorców. Produkcja norweskiej reżyserki to osadzona w połowie XIX wieku opowieść o zakazanej miłości dwóch kobiet.

Spokojne życie Abigail, która wraz z mężem opiekuje się niewielką farmą, wywraca się do góry nogami, gdy w okolicy wprowadza się piękna Tallie, która przybyła tutaj z małżonkiem. Abigail od początku jest zaintrygowana drugą kobietą, nie do końca rozumiejąc, co właściwie się z nią dzieje. Obie panie zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, a początkowa znajomość przeradza się w płomienny romans. „Świat, który nadejdzie” to niezwykle ciekawie przyrządzony melodramat, który przyciąga widza subtelnością podejścia do tematu i wiarygodnym portretem przemian, jakie zachodzą w obu kobietach pod wpływem łączącego je uczucia.

Redakcja poleca

„Świat, który nadejdzie“ – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie polski zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Świat, który nadejdzie“ – obsada i ekipa

Reżyserką filmu jest Mona Fastvold, znana wcześniej z niewielkich ról w filmach „Vox Lux”, „Miłość i inne komplikacje”, czy ze scenariuszy do filmów „Dzieciństwo wodza” czy „Mustang”. „Świat, który nadejdzie” to jej drugi pełnometrażowy film. Obraz powstał na bazie scenariusza Rona Hansena i Jima Sheparda.

Na ekranie zobaczymy jedynie czwórkę aktorów, wcielających się w główne postaci dramatu. Vanessa Kirby i Katherine Waterston to centralne postaci opowieści, a towarzyszą im Casey Affleck i Christopher Abbott.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Świat, który nadejdzie“ – kiedy premiera?

Film ma wejść do kin tuż po ich ponownym otwarciu, czyli 29 maja.

Czytaj także:  Kina otwierają się w maju. Jakie filmy będzie można zobaczyć? [LISTA TYTUŁÓW]