Obserwuj w Google News

"Spirala: Nowy rozdział serii Piła" wielkim hitem. Cykl horrorów zarobił miliard dolarów

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
24.05.2021 10:03
Zareaguj Reakcja

Film "Spirala: Nowy rozdział serii Piła" króluje w amerykańskim box office. Dzięki nowej części cykl horrorów przekroczył próg miliarda dolarów.

Spirala: Nowy rozdział serii Piła - Samuel L. Jackson - kadr z filmu
fot. Album Online/East News

Powrót serii "Piła" okazał się strzałem w dziesiątkę. Produkcja ściągnęła do kin tłumy amerykańskich widzów, tym samym zapewniając cyklowi horrorów miejsce pośród tytułów, które zarobiły miliard dolarów. 

"Spirala: Nowy rozdział serii Piła" - "Piła" z miliardem dolarów na koncie

Seria filmów grozy rozpoczęta w 2004 roku była przełomem gatunku. Szybko doczekała się kolejnych części, niestety z sequela na sequel formuła coraz bardziej się wyczerpywała. Mimo spadku formy postanowiono tchnąć nowe życie w cykl i powołano do życia film "Spirala: Nowy rozdział serii Piła".

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, w dwa pierwsze weekendy wyświetlania nowej "Piły", produkcja cieszy się tak dużą popularnością wśród widzów, że łącznie wszystkie filmy serii przekroczyły próg miliarda dolarów. W ostatnim tygodniu "Spirala: Nowy rozdział serii Piła" w samych Stanach Zjednoczonych zarobiła 1,38 miliona dolarów, a to i tak  63% spadek zysków w porównaniu z premierowym tygodniem. Zdaniem ekspertów do końca maja 2021 film dobije do wyniku 4,55 miliona dolarów. W tym czasie poza granicami USA "Spirala: Nowy rozdział serii Piła" zarobiła dodatkowe 2,67 miliona dolarów. Według szacunków światowy box office filmu ma wynieść około 22,5 milionów dolarów.

Oczywiście nie są to spektakularne wyniki, ale należy pamiętać, że jak na horror z kategorią wiekową R jest bardzo dobrze. Warto podkreślić też, że nadal trwa pandemia koronawirusa i wiele kin na świecie wciąż nie otworzono. Istnieje też spora grupa osób, która nie ryzykuje i nie wybiera się na seanse kinowe.

Ostatnie wyniki pozwoliły jednak osiągnąć kamień milowy serii. Wytwórnia Lionsgate ogłosiła oficjalnie, że dzięki sukcesowi "Spirali", cykl horrorów zarobił w sumie 1,000,799,533 dolarów.

Redakcja poleca

"Spirala: Nowy rozdział serii Piła" - kiedy premiera?

W Polsce produkcja nie trafiła jeszcze do kin, które oficjalnie mogą funkcjonować od 21 maja 2021 roku. W horrorze reżyserowanym przez Darrena Lynna Bousmana poznamy historię dwóch policjantów - ojca i syna, którzy rozpoczną śledztwo w sprawie kontynuatora krwawego dzieła, które wiele lat temu zaczął Jigsaw i jego poplecznicy. Główni bohaterowie będą musieli wejść w morderczą grę, by dowiedzieć się, kto stoi za serią zabójstw, przypominających podobne wydarzenia z przeszłości. W rolach głównych wystąpili Chris Rock, Max Minghella, Marisol Nichols i Samuel L. Jackson. Do polskich kin horror trafi dopiero 18 czerwca 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline