Obserwuj w Google News

"Śniegu już nigdy nie będzie": polski kandydat do Oscara trafi do kin w USA

2 min. czytania
20.11.2020 13:05
Zareaguj Reakcja

"Śniegu już nigdy nie będzie" to film, który będzie reprezentował Polskę w tegorocznym wyścigu po Oscary. Dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta znalazło swojego dystrybutora w USA.

Śniegu już nigdy nie będzie: polski kandydat do Oscara Małorzaty Szumowskiej trafi do kin w USA
fot. Rex Features/East News

"Śniegu już nigdy nie będzie" to polski kandydat do Oscara. Film   Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta zachwycił widzów podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji, a już wkrótce trafi do kin w USA i Kanadzie.

"Śniegu już nigdy nie będzie": polski kandydat do Oscara trafi do kin w USA

Jak informuje portal Deadline, dystrybucją filmu "Śniegu już nigdy nie będzie" zainteresowała się firma Kino Lorber. Obecnie nie jest znana dokładna data premiery filmu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wiemy jedynie, że dystrybutor planuje wprowadzić film Szumowskiej i Englerta na ekrany w okolicach wiosny 2021 roku, czyli tuż przed rozdaniem Oscarów. 

Święta z "Kevinem samym w domu". Polsat zdradził, kiedy wyemituje film

Film "Śniegu już nigdy nie będzie" zadebiutował na tegorocznym festiwalu w Wenecji i zyskał przychylność zarówno widzów, jak i krytyków. Zagraniczne media wskazują go jako jednego z faworytów do Oscara za najlepszy film międzynarodowy.

"Śniegu już nigdy nie będzie" - o czym jest polski kandydat do Oscara?

"Śniegu już nigdy nie będzie" to film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, który opowiada historię Żeni - młodego mężczyzny z wyjątkowym darem. Gdy odkrywa on, że jego ręce leczą, zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu, odmieniając życie swoich klientów. 

W roli głównej wystąpił ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff, którego możecie kojarzyć jako Aleksieja z 3. sezonu "Stranger Things". W obsadzie znaleźli się również Maja Ostaszewska,  Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Łukasz Simlat, Krzysztof Czeczot i Andrzej Chyra.

Zobacz także:  Andrzej Chyra przeszedł ogromną metamorfozę do filmu Smarzowskiego [FOTO]