Obserwuj w Google News

Filip Chajzer pod lupą KRRiT? "Wpłynęło 18 skarg"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
06.12.2019 15:43
Zareaguj Reakcja

Nie cichnie burza po, zdaniem wielu widzów, skandalicznym zachowaniu Filipa Chajzera w "Dzień Dobry TVN". Do KRRiT miało wpłynąć kilkanaście skarg na zachowanie dziennikarza. Czy pozycja gwiazdora TVN jest zagrożona?

Filip Chajzer pod lupą KRRiT? "Wpłynęło 18 skarg"
fot. Beata Zawadzka/East News

Filip Chajzer to jedna z twarzy stacji TVN. Dziennikarz i prezenter zyskał sympatię widzów między innymi jako prowadzący "Big Brothera" oraz "Dzień Dobry TVN". Niestety, po raz kolejny żart Chajzera uznany został przez widzów za wulgarny i nie na miejscu.

Podczas jednego z odcinków "Dzień Dobry TVN" prezenter symulował atak paniki, czym w opinii wielu osób sparodiował osoby borykające się z takimi problemami. Spadła na niego fala hejtu, skrytykowała go nawet koleżanka ze stacji  Dorota Szelągowska. Na tym jednak skandal z Chajzerem w roli głównej się nie zakończył, a prowadzącego "Dzień Dobry TVN" mogą czekać kłopoty.

Skargi na Filipa Chajzera. Sprawą zajmie się KRRiT

W internecie pojawiła się petycja o usunięcie Filipa Chajzera z TVN. Jak podaje portal Onet, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło również kilkanaście oficjalnych skarg na zachowanie dziennikarza.

- Do KRRiT wpłynęło 18 skarg od osób indywidualnych. Zgodnie z przyjętymi procedurami KRRiT zwróci się do nadawcy o materiały oraz stanowisko względem zarzutów zawartych w skargach - w rozmowie z portalem poinformowała Karolina Czuczman, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Chajzer przeprosił za swoje zachowanie i podkreślił, że jego intencją nie było obrażanie czy wyśmiewanie kogokolwiek.

- Nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mi urażenie kogokolwiek chorego psychicznie. Jeśli tak zostało to odebrane, to z całego serca przepraszam wszystkie osoby, które realnie i na co dzień dotyczy ten problem - tłumaczył prezenter.

 

RadioZET.pl/onet.pl/MF