Obserwuj w Google News

Ryszard Kotys niknie w oczach. Gwiazdor "Świata według Kiepskich" czuje się coraz gorzej

Maciej Friedrich
2 min. czytania
03.07.2019 12:33
Zareaguj Reakcja

Ryszard Kotys to utalentowany aktor, który zapadł w pamięć widzów rolą Mariana Paździocha w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Niestety, 87-latek wyraźnie przegrywa walkę z chorobą i wygląda coraz gorzej. W wywiadzie sam przyznał, że jego stan jest poważny.

Ryszard Kotys niknie w oczach. Gwiazdor "Świata według Kiepskich" czuje się coraz gorzej
fot. screen: YouTube / Grupa ATM

Ryszard Kotys przegrywa z chorobą?

Ryszard Kotys to utalentowany aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Choć na swoim koncie ma kilkaset ról, w świadomości polskich widzów funkcjonuje jako serialowy Marian Paździoch ze "Świata według Kiepskich". Rola zgryźliwego sąsiada przyniosła mu ogólnopolską karierę i ogromną sympatię widzów. Co ciekawe, aktor był również brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Ferdka Kiepskiego, która ostatecznie przypadła Andrzejowi Grabowskiemu. Niestety, 87-letni już Kotys podupadł na zdrowiu i wygląda coraz gorzej. Sam przyznał, że walka z chorobą jest przerażająca.

Kotys w 2018 roku przeszedł ciężkie zapalenie płuc, męczą go również inne dolegliwości, które utrudniają mu funkcjonowanie. Jak poinformował "Super Express", żona aktora była zmuszona wynająć opiekunkę, która pomaga mu w codziennych czynnościach.

Świat według kiepskich: Ryszard Kotys zostanie zastąpiony?

87 lat to piękny wiek, ale choć Ryszard Kotys pojawi się w nowym sezonie "Świata według Kiepskich", to coraz częściej mówi się o jego zniknięciu z serialu. Prawdopodobnie dlatego wprowadzono postać syna Paździocha, w którego wciela się Sławomir Szczęśniak.

 Sam aktor w wywiadzie udzielonym "Rewii" nie ukrywał, że nie czuje się dobrze i doskwierają mu problemy z orientacją i pamięcią.

- Gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład, wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - opowiadał.

Z całych sił trzymamy kciuki za zdrowie Pana Ryszarda i mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy oglądać go w "Świecie według Kiepskich".

Polsat komentuje stan zdrowia Ryszarda Kotysa

W odpowiedzi na medialne doniesienia stacja Polsat przesłała oficjalny komentarz dotyczący stanu zdrowia Ryszarda Kotysa oraz jego udziału w serialu.

- W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami na temat Pana Ryszarda Kotysa pragniemy poinformować, że aktor wcielający się w rolę Mariana Paździocha nie żegna się z serialem "Świat według Kiepskich". Pan Ryszard Kotys jest w bardzo dobrej formie. Sławomir Szcześciak, który w serialu gra Janusza Paździocha - syna Mariana Paździocha, dołączył do ekipy już w ubiegłym sezonie, aby wzbogacić obsadę, a nie zastąpić Pana Ryszarda Kotysa - czytamy.

 

Ryszard Kotys
fot. materiały prasowe / Polsat.pl
Ryszard Kotys
fot. materiały prasowe / Polsat

RadioZET.pl/MF