Obserwuj w Google News

Robert Allan Ackerman nie żyje. Reżyser biografii Judy Garland miał 77 lat

2 min. czytania
14.01.2022 08:09
Zareaguj Reakcja

Zmarł Robert Allan Ackerman - amerykański reżyser filmowy i teatralny. Miał 77 lat. Jego najsłynniejszą produkcją był miniserial "Historia Judy Garland" opowiadający o życiu jednej z największych gwiazd Hollywood.

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

10 stycznia 2022 roku w Los Angeles zmarł Robert Allan Ackerman. Reżyser miał 77 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Robert Allan Ackerman nie żyje

Smutną informację podał portal Deadline, powołując się na słowa rodziny i rzecznika prasowego filmowca. Przyczyną śmierci była niewydolność nerek. Twórca odszedł w szpitalu Cedars-Sinai Hospital w Los Angeles.

Robert Allan Ackerman urodził się 30 czerwca 1944 roku na Brooklynie w Nowym Jork. Swoją karierę zaczynał jako reżyser przedstawień off-broadwayowski w latach 70. XX wieku. Współpracował między innymi z The Public Theatre nad takimi sztukami, jak "A Prayer For My Daughter", "Taken in Marriage" czy "Fathers and Sons". W 1982 roku reżyserował spektakl "Extremities" z Susan Sarandon w roli głównej. Następnie pracował w Londynie przy takich sztukach, jak "Torch Song Trilogy" i "Our Town and Angels in America". 

Redakcja poleca

W trakcie działalności teatralnej współpracował z wieloma gwiazdami aktorstwa, takimi jak Ann Bancroft, Meryl Streep, Helen Mirren, Glenn Close, Susan Sarandon, Seanem Pennem, Kevinem Baconem, Richardem Gere'em, Richardem Chamberlainem, Johnem Malkovichem, Victorem Garberem, Farrah Fawcett, Kirstie Alley czy Judy Davis.

W 1992 roku Ackerman rozpoczął karierę w telewizji, reżyserując odcinek serialu "American Playhouse". W kolejnych latach stworzył wiele filmów telewizyjnych, między innymi "David's Mother", "Bezpieczne przejście", "Nocne grzechy", "Nie zapomnij mnie", "Sophie", "Rzymska wiosna pani Stone", czy "Reaganowie". Wyreżyserował też dwa odcinki "Nothing Sacred". Najbardziej znany był z miniserialu "Historia Judy Garland" z 2001 roku - biografii słynnej gwiazdy Hollywood. Ostatnim filmem Ackermana była produkcja kinowa "Miłość o smaku Orientu" z Brittany Murphy w roli głównej z 2008 roku.

Redakcja poleca

Ackerman pozostawił siostrę Susanne Ackerman i siostrzenicę Jennifer Casher Lehman. Syn reżysera - Nicholas Zarin-Ackerman, który był artystą wizualnym i basistą zespołu The Virgins zmarł w 2017 roku. 

RadioZET.pl/Deadline

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]