Obserwuj w Google News

Zoe Kravitz stworzy swój pierwszy film. O czym będzie "Pussy Island"?

Sergiusz Kurczuk
3 min. czytania
16.06.2021 09:16
Zareaguj Reakcja

Znana z serialu HBO "Wielkie kłamstewka" Zoe Kravitz zadebiutuje jako reżyserka. Powoła do życia film "Pussy Island" z Channingiem Tatumem w roli głównej.

Zoe Kravitz
fot. Invision/Invision/East News

Już niedługo aktorka Zoe Kravitz stanie po drugiej stronie kamery. Gwiazda "Wielkich kłamstewek" wyreżyseruje swój pierwszy film zatytułowany "Pussy Island". O czym opowie nadchodząca produkcja?

"Pussy Island" - Zoe Kravitz zadebiutuje jako reżyserka

Nie często zdarza się, że aktorzy postanawiają również reżyserować filmy. Istnieje jednak wielu wszechstronnie utalentowanych artystów. Niebawem Zoe Kravitz dołączy do takich gwiazd jak Jodie Foster, Clint Eastwood, Natalie Portman, Mel Gibson, Kristen Stewart, Jon Favreau, Brie Larson, Kenneth Branagh czy Jada Pinkett Smith.

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, film "Pussy Island" będzie thrillerem z Channingiem Tatumem w jednej z głównych ról. Historia opowie o Fridzie - bystrej kelnerce z Los Angeles, która będzie starała się wejść w życie bogatego filantropa i szefa wielkiej korporacji technologicznej, Slatera Kinga. Umiejętnie wkracza do wewnętrznego kręgu Kinga i ostatecznie dochodzi do intymnego spotkania na prywatnej wyspie milionera. Frida odkrywa jednak, że pod przykrywką niesamowitej scenerii, pięknych ludzi, wiecznie płynącego szampana i nocnych potańcówek, na wyspie kryje się coś naprawdę przerażającego.

Kravitz skomentowała swój debiut reżyserski w oficjalnym oświadczeniu.

Tytuł odnosi się do wielu rzeczy. Zaczęłam pisać tę historię w 2017 roku. Jako kobieta w ogóle i kobieta w branży filmowej doświadczyłam dość agresywnego zachowania ze strony płci przeciwnej. Tytuł był początkowo żartem odnoszącym się do miejsca, do którego ludzie chodzą, przyprowadzają kobiety, imprezują i spędzają czas. Historia przekształciła się w coś zupełnie innego, ale tytuł ma wiele znaczeń. I nawiązuje do tego czasu i miejsca, w którym twierdzimy, że już nie jesteśmy, jeśli chodzi o politykę płciową. Ludzie ewoluują i zmieniają się, ale wielu osób wciąż prezentuje zły gust wynikający z przeszłych zachowań. Ten tytuł to odniesienie do tego stanu rzeczy, ale jest to również w pewien sposób naprawdę zabawne hasło. Podoba mi się, że tytuł wychodzi od tej lekkości, ale ukrywa naprawdę poważne przesłanie.

Jak więc widać, "Pussy Island" będzie pokłosiem ruchu #MeToo, feministycznym głosem w kwestii powszechności molestowania seksualnego i systemowego mizoginizmu istniejącego nadal w wielu sferach życia kobiet na całym świecie. Kravitz nie tylko będzie reżyserką filmu, ale odpowiada również za scenariusz. Zdradziła, że Tatum był pierwszą osobą, która przyszła jej na myśl, gdy pisała postać Slatera Kinga, więc angaż aktora wydał jej się naturalny.

Sam aktor był w szoku, że zaproponowano mu tego typu rolę.

Nie znałem jej. Oglądałem ją w filmach, wiedziałem, że wyprodukowała "High Fidelity" i to wszystko, ale nie wiedziałem, że tworzy rzeczy na tak wysokim poziomie. Ta rola pojawiła się po prostu znikąd, a temat filmu sprawił, że zapytałem: "Czekaj, dlaczego akurat ja? Nikt nie daje mi szansy na odegranie tego typu roli, każdy rzuca mnie na inną ścieżkę i oczekuje, że zrobię coś zupełnie innego". To było przerażające i wyzwalające, po prostu móc prowadzić swobodną rozmowę, podczas której pozwolono mi się wygłupiać i mówić niewłaściwe rzeczy. Podczas spotkania nie chodziło o podział na kobiety i mężczyzn, tylko o bardziej ludzkie tematy, które otworzą ludziom oczy. Nie było o nas, rysowaniu linii na piasku - ty jesteś mężczyzną, ja jestem kobietą, to my przeciwko tobie. To idzie głębiej w kierunku, który mnie fascynuje i interesuje mnie, jak ludzie to odbierają i rozkładają w swoim życiu. I co ich zdaniem oznacza ten film i jaką podjęliby decyzję na miejscu bohaterów.

Zapowiada się więc naprawdę interesująca produkcja.

Redakcja poleca

"Pussy Island" - kiedy premiera?

Kravitz nie tylko stworzyła scenariusz i wyreżyseruje film, ale będzie również jedną z producentek, obok Bruce'a Cohena, Tiffany Persons i firmy Free Association Tatuma. Twórcy zamierzają sprzedać produkcję dystrybutorom na Festiwalu Filmowym w Cannes. Współscenarzystą "Pussy Island" jest E.T. Feigenbaum odpowiedzialny za komedię romantyczną "High Fidelity". Na razie nie wiadomo, kiedy debiut reżyserski Zoe Kravitz trafi do kin.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline