Obserwuj w Google News

Polskie filmy, które będą miały premierę w 2021 roku. Na co warto czekać?

2 min. czytania
08.01.2021 14:39
Zareaguj Reakcja

Sytuacja kina w 2021 roku nie jest wciąż jasna. Cień pandemii wciąż unosi się nad rynkiem, jednak filmowcy nie tracą nadziei i zapowiadają premiery. Wiemy, jakie polskie filmy będzie można zobaczyć w tym roku. Zdradzamy poniżej.

Śniegu już nigdy nie będzie
fot. Materiały prasowe Kino Świat

Polskie filmy, które będą miały premierę w 2021 roku. Żyjemy nadzieją, że świat niedługo wróci do normalności i ponownie usiądziemy w kinie. Podobne podejście mają twórcy filmów, którzy wcale nie zwalniają tempa. Okazuje się, że 2021 rok może być bardzo interesujący dla polskiego kina. Już teraz zapowiedziano kilka naprawdę głośnych premier. Na co warto czekać w 2021 roku? Sprawdziliśmy.

Zobacz także:  "Cząstki kobiety" na Netflixie: Vanessa Kirby w roli na miarę Oscara? 

Polskie filmy, które będą miały premierę w 2021 roku. Na co warto czekać?

Polskie kino bardzo się rozwija. Jeśli spojrzeć na wszelkiego rodzaju rankingi - Polacy coraz chętniej oglądają rodzime produkcje. W 2021 roku ogłoszono kilka głośnych premier. Zobaczymy między innymi zapowiadają od miesięcy "Magnezję" - film ma łączyć wiele gatunków, a do tego w zupełnie nowy sposób ukazywać dwudziestolecie międzywojenne.

W 2021 roku przyjdzie nam także zobaczyć "Broad Peak", czyli historię himalaisty Macieja Berbeki. W rolach głównych Ireneusz Czop oraz Maja Ostaszewska. Widzowie na pewno będą zainteresowani filmem "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej, który jest polskim kandydatem do Oscara. 

Kolejną głośną premierą będzie "Sweat" ze świetną rolą Magdaleny Koleśnik. Jest to opowieść o losach znanej influencerki, która w rzeczywistości jest niezwykle samotna. Dokładna data premiery nie jest jeszcze jednak znana. Wiadomo, że produkcja ma się ukazać niebawem.

Pod koniec 2021 roku zapowiadana jest premiera "Gierka", czyli filmowa biografia Edwarda Gierka. Co ciekawe, w tej roli obsadzono Michała Koterskiego. Bez daty premiery jest także film "Prime Time", mówi się o nim sporo przed premierą. W głównej roli zobaczymy Bartosza Bielenię, czyli aktora młodego pokolenia, który zachwycił w "Bożym Ciele" Jana Komasy. Tym razem wedrze się on do studia telewizyjnego w sylwestrową noc i weźmie za zakładników prezenterkę oraz ochroniarza. 

Co jeszcze czeka nas w 2021 roku? Poniżej lista.

Redakcja poleca

Polskie filmy, które zobaczymy w 2021 roku - TYTUŁY

  • "Broad Peak", reż. Leszek Dawid - premiera 8.01.2021
  • "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", reż. Mateusz Rakowicz - premiera 15.01.2021
  • "Mistrz", reż. Maciej Barczewski - premiera 5.03.2021
  • "Żeby nie było śladów", reż. Jan P. Matuszyński - premiera 8.10.2021
  • "Gierek", reż. Michał Węgrzyn - premiera 15.10.2021
  • "Prime Time", reż. Jakub Piątek - data premiery nieznana
  • "Sweat", reż. Magnus von Horn - data premiery nieznana
  • "Magnezja", reż. Maciej Bochniak - data premiery nieznana
  • "Śniegu już nigdy nie będzie", reż. Małgorzata Szumowska - data premiery nieznana

Zobacz także:  Najlepsze Filmy 2020 roku - TOP 10. Wybraliśmy najciekawsze produkcje minionych 12 miesięcy 

RadioZET.pl/Filmweb.pl