Obserwuj w Google News

Polskie filmy i seriale online. Najlepsze produkcje na VOD [Top 6]

Natalia Nowecka
3 min. czytania
13.11.2020 16:35
Zareaguj Reakcja

Polska kinematografia ostatnich lat oferuje wiele ciekawych i ambitnych tytułów. Które rodzime produkcje dostępne online warto obejrzeć? Przedstawiamy listę 6 najlepszych polskich filmów i seriali, które znajdziecie w ofercie CANAL+ telewizja przez internet.

Polskie filmy i seriale online. Najlepsze produkcje na VOD [Top 6]
fot. Jarosław Sosiński/ materiały prasowe Kino Świat

"Król", "Belfer", "Sala samobójców. Hejter", "Boże ciało" i wiele innych. Polskie kino ma się w ostatnich latach naprawdę świetnie. Dzięki dostępowi do serwisów VOD, najlepsze polskie produkcje są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Po które z nich warto sięgnąć?

Polskie filmy i seriale online: najlepsze produkcje na VOD [LISTA TOP 6]

Przedstawiamy listę 6 najlepszych polskich filmów i seriali, które po prostu musicie obejrzeć. Wszystkie produkcje dostępne są w ofercie CANAL+ telewizja przez internet.

"Król"

"Król" to najnowszy hit od CANAL+, będący adaptacją powieści uznanego polskiego pisarza, Szczepana Twardocha. Serial przedstawia brutalny gangsterski świat przedwojennej Warszawy, oferując wciągającą i nietuzinkową fabułę, fantastyczny klimat i zniewalającą obsadę aktorską.

W rolach głównych wystąpili Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Kacper Olszewski i Magdalena Boczarska.

"Król": wszystko, co musicie wiedzieć o głośnym serialu CANAL+

"Sala samobójców. Hejter"

Najnowszy film znanego polskiego reżysera, Jana Komasy. "Sala samobójców. Hejter" to polska odpowiedź na "Jokera", a jednocześnie trafny, acz bezlitosny, komentarz społeczny. W trakcie seansu śledzimy losy młodego studenta, który rozpoczyna karierę w agencji reklamowej. Bezwzględność i nieszablonowość myślenia, zapewniają mu uznanie w oczach pracodawców, jednak z czasem doprowadzają do tragedii.

"Sala samobójców. Hejter" to film doceniony również poza granicami naszego kraju. Obraz Jana Komasy zdobył m.in. nagrodę na prestiżowym Tribeca Film Festival. W rolach głównych wystąpili Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Jacek Koman i Vanessa Aleksander.

"Boże ciało"

Kolejne głośne dzieło Jana Komasy, które znajdziecie w ofercie CANAL+ telewizja przez internet. "Boże ciało" to film, który reprezentował Polskę w zeszłorocznym wyścigu po Oscary. Historia młodego mężczyzny, który po opuszczeniu zakładu poprawczego ląduje w małej miejscowości, gdzie podszywa się pod księdza, zachwyciła widzów na całym świecie. Do tej stopnia, że w serwisie Rotten Tomatoes film otrzymał wynik 98% pozytywnych recenzji i zaliczono go w poczet najlepszych filmów 2020 roku.

Oscarowe hity online. 6 najlepszych filmów dostępnych na VOD

"Belfer"

Polski serial kryminalny, który w chwili emisji cieszył się olbrzymią popularnością. Maciej Stuhr wciela się tu w postać nauczyciela języka polskiego, który po przybyciu do małego miasteczka, znajduje się w samym centrum morderczej zagadki. Na własną rękę postanawia schwytać mordercę uczennicy lokalnego liceum. Jeśli szukacie serialu, który zachwyci was swoim klimatem i zmrozi wam krew w żyłach - sięgnijcie po “Belfra”. Nie będziecie żałować.

"Ikar. Legenda Mietka Kosza"

Głośny film Macieja Pieprzycy, twórcy "Chce się żyć" i "Jestem mordercą". Mieczysław Kosz był legendą polskiego jazzu, niewidomym mężczyzną, który został wirtuozem fortepianu. Produkcja w poruszający sposób przedstawia jego tragiczne, acz pełne pasji życie.

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym Srebrnym Lwem oraz statuetką dla odtwórcy głównej roli (Dawida Ogrodnika) na festiwalu w Gdyni.

"Zimna wojna"

Kolejna produkcja, która reprezentowała nasz kraj w walce o Oscary. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego to piękna opowieść o trudnej miłości dwojga ludzi, którzy walczą o swoje uczucie w czasie tytułowej zimnej wojny. Film zachwyca pod każdym względem, od zdjęć, poprzez niesamowitą muzykę, na grze aktorskiej skończywszy. W rolach głównych wystąpili Joanna Kulig i  Tomasz Kot.

"Zimna wojna" nominowana była do Oscara w aż trzech kategoriach: Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy reżyser oraz Najlepsze zdjęcia. Paweł Pawlikowski został również laureatem Złotej Palmy podczas festiwalu w Cannes.

Wszystkie powyższe tytuły obejrzycie w CANAL+ telewizja przez internet.

Artykuł powstał we współpracy z CANAL+ telewizja przez internet.