Obserwuj w Google News

Polka zagrała główną rolę w austriackim filmie "Lilian". Kim jest Patrycja Płanik?

Sylwia Wamej
1 min. czytania
21.05.2019 16:08
Zareaguj Reakcja

Polski akcent na Festiwalu w Cannes. Patrycja Płanik to Polka, która zagrała główną rolę w austriackim filmie "Lillian". Kim jest odtwórczyni głównej roli?

Patrycja Płanik
fot. Instagram.com/patrycja planik

Patrycja Płanik w filmie "Lillian"

Na Festiwalu w Cannes pokazany został austriacki film "Lilllian". W obrazie w reżyserii Andreasa Horvatha główną rolę zagrała Patrycja Płanik. To debiut Patrycji, która w  castingu pokonała kilkaset kandydatek.

"Lillian to współczesna opowieść o powrocie do korzeni, rozumiana nie tylko przez pryzmat celu, ale i samej włóczęgi. To proces dotknięcia istoty drogi. Dla mojej bohaterki to niejako powrót do natury, odejście od cywilizacji" - powiedziała Patrycja Płanik w jednym z wywiadów.

Patrycja Płanik. Kim jest Polka, która zagrała główną rolę w austriackim filmie?

Patrycja Płanik studiowała fotografię w PWSFTViT. Współtworzyła też festiwal tańca współczesnego The International Maat Festival, budując identyfikacje wizualną oraz tworząc filmy dokumentalne ściśle związane z formułą festiwalu: Dance.doc. To przedsięwzięcie realizowała w Polsce, Izraelu oraz Japonii. Współpracowała też m.in. z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrem Nowym w Poznaniu oraz TR Warszawa.

Film jest zainspirowany prawdziwą historią rosyjskiej emigrantki Lillian Alling. W latach 20. ubiegłego wieku usiłowała wrócić na piechotę z Ameryki Północnej do swojego kraju. Jej wędrówka rozpoczęła się w Nowym Jorku. Lillian szła przez m.in. Kanadę, Kolumbię Brytyjską oraz Alaskę. Zdjęcia do produkcji realizowane były w 2016 roku m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz Kanadzie.

 

RadioZEt.pl/ Glamour.pl/ SW