Obserwuj w Google News

Pogrzeb Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak. Szczegóły pożegnania gwiazdy "Samych swoich"

2 min. czytania
22.09.2022 12:40
Zareaguj Reakcja

Ilona Kuśmierska-Kocyłak, aktorka znana z kultowej komedii "Sami swoi", zmarła 18 września 2022 roku w wieku 74 lat. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o szczegółach pogrzebu gwiazdy.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak
fot. screen: YouTube Włoszczowa Online

Ilona Kuśmierska-Kocyłak zmarła 18 września 2022 roku. Znana i ceniona aktorka, jedna z gwiazd komediowej trylogii "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć", odeszła w wieku 74 lat. Rola Jadźki Pawlakowej przyniosła jej ogólnopolską popularność, ale mogliśmy oglądać ją także w takich produkcjach, jak "Noce i dnie" czy "Dziecinne pytania". Była też uznaną aktorką dubbingową, a jej głosem mówiła między innymi słynna Myszka Minnie.

- Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak – ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych rodzina zmarłej.

Na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku pojawiły się informacje dotyczące ceremonii pogrzebowej artystki.

Redakcja poleca

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Szczegóły pogrzebu polskiej aktorki

- W dniu 18.09.2022 roku odeszła od nas w wieku 74 lat ukochana: Żona, Mama, Babcia, Prababcia, Ciocia, Bratowa Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Aktorka i reżyser dubbingu. Msza Święta Żałobna odbędzie się w dniu 1.10.2022 roku (sobota) w Kościele Parafialnym pw. Bł. J. Pawłowskiego we Włoszczowie, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz Parafialny we Włoszczowie, o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina - czytamy.

Zmarłą artystkę we wzruszających słowach pożegnał także jej mąż.

- Żegnaj, kochana, odeszłaś tak nagle i niespodziewanie… Jeszcze wczoraj bawiłaś się w towarzystwie Rodziny "Samych Swoich" w rocznicę jej powstania (...). Szczęśliwie, nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka, uściskać czteroletniego wnuka, ukochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana. Twoje przepełnione miłością do nas i do świata serce przestało nagle bić (...). Wreszcie jesteś spokojna, po tylu zagonionych, nieprzespanych nocach i dniach wypełnionych obowiązkami przyjmowanymi ponad miarę, ponad siły Twojej kruchej postaci - cytował jego słowa "Super Express".