Obserwuj w Google News

„Pod wiatr“: kolejny polski hit zdominował światowe TOP10 Netflixa

2 min. czytania
16.02.2022 12:16
Zareaguj Reakcja

„Pod wiatr“ zdominował zestawienie 10 Najchętniej Oglądanych produkcji tygodnia Netflixa. Ile osób obejrzało nową polską komedię?

Pod wiatr hitem
fot. materiały prasowe Netflix

Pod wiatr” to nowa propozycja serwisu streamingowego Netflix. Polski film, opowiadający o przygodach dziewczyny, która przeżywa lato swojego życia podczas wakacji na Helu, znalazł się na liście najchętniej oglądanych nieanglojęzycznych produkcji Netflixa w pierwszym tygodniu wyświetlania.

Redakcja poleca

„Pod wiatr” zdominował TOP10 Netlfixa

Polska komedia znalazła się na liście najchętniej oglądanych produkcji nieanglojęzycznych serwisu w dniach 7 lutego-13 lutego. Wedle danych zebranych przez stronę Top10.Netflix w tym czasie użytkownicy obejrzeli aż 10.71 mln godzin, co zapewniło filmowi 3. Miejsce w najchętniej oglądanych nieanglojęzycznych produkcjach serwisu.

Na szczycie listy znalazł się włoski film „Przez moje okno”, który w pierwszych dwóch tygodniach grania oglądano przez 34 mln godzin. Na drugim miejscu znalazł się niemiecki film „Przywilej” z liczbą 18,06 mln godzin w ciągu tygodnia.

Pod wiatr hitem Netflix
fot. fot. materiały prasowe Netflix

Liczba obejrzanych godzin to nowy wyznacznik popularności produkcji Netflixa, który jest najbliższy rzeczywistym danym o oglądalności. W poprzednich latach serwis liczył bowiem „widza” jakiegoś programu jako osobę, która obejrzała zaledwie dwie minuty danego programu. Teraz serwis podlicza rzeczywisty czas spędzony z dziełem, co wydaje się dość dobrze wskazywać na popularność produkcji. Wyznacznik ten bierze też pod uwagę widzów, którzy mogli obejrzeć dzieło dwa razy oraz tych, którzy nie dokończyli seansu. Każde naciśnięcie „play” zlicza się jednak do ogólnej puli, więc takie rozwiązanie wydaje się najbardziej wiarygodnym z dotychczasowych.

Polski film zdominował TOP10 Netflixa: Sytuacja nie bez precedensu

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy polska produkcja plasuje się wysoko w tygodniowym rankingu giganta VOD. Poprzednio na listę trafił film „ Jak pokochałam gangstera”. Co ciekawe – wtedy wysokie miejsce w zestawieniu było możliwe wyłącznie dzięki widzom z Polski. W pierwszym tygodniu wyświetlania na platformie film dostępny był bowiem tylko dla użytkowników z naszego kraju. Dopiero po tygodniu trafił do międzynarodowej dystrybucji. Sukces „Pod wiatr” jest więc już prawdziwie międzynarodowy, gdyż film zawitał wszędzie 10 lutego.

Oczywiście – jednym z największych sukcesów cieszył się film „ 365 dni”, który nie schodził z międzynarodowej listy TOP10 przez siedem tygodni, ale było to jeszcze w czasach, gdy Netflix inaczej liczył popularność swoich dzieł, więc trudno te dane jednoznacznie porównywać. 

„Pod wiatr” – zwiastun

Nowy polski hit reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Pod wiatr” – gdzie obejrzeć?

Film dostępny jest cały czas w serwisie Netflix. Kto wie – może w najbliższym tygodniu osiągnie jeszcze lepszy wynik? Przekonamy się za tydzień.

Czytaj także:  Oscary 2022: gdzie obejrzeć online filmy nominowane do nagrody? [LISTA]

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/Top10.netflix.com

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]