Obserwuj w Google News

Player.pl już nie jest darmowy! Teraz zapłacimy nawet za stare seriale i reklamy

2 min. czytania
19.02.2021 13:34
Zareaguj Reakcja

Player.pl już nie za darmo. Od 16 lutego 2021 roku sposób funkcjonowania serwisu uległ znaczącej zmianie. Co to oznacza dla użytkowników? Ile kosztuje najtańszy pakiet Player.pl? Wyjaśniamy szczegóły.

Player.pl już nie jest darmowy! Teraz zapłacimy nawet za stare seriale i reklamy
fot. Shutterstock.com

Player.pl to prężnie działający serwis VoD, za pomocą którego mogliśmy za darmo oglądać nasze ulubione seriale. To jednak uległo zmianie i Player.pl przestał być darmowy. Co to oznacza?

Player.pl już nie za darmo - ile trzeba płacić?

W dotychczasowej ofercie Player.pl mogliśmy znaleźć zarówno płatne, jak i darmowe tytuły. Za duże kinowe premiery (pokroju  "Hejtera" i "Listów do M. 4") i nowe, popularne seriale (jak "Chyłka") musieliśmy zapłacić odpowiednią cenę. Niemniej jednak, dostęp do starych odcinków "BrzydUli", czy "Na Wspólnej" był zupełnie darmowy. Musieliśmy tylko znosić reklamy. One wciąż z nami pozostaną, jednak darmowa oferta przestała obowiązywać.

16 lutego 2021 roku sposób funkcjonowania serwisu Player.pl uległ znaczącej zmianie. Od teraz musimy zapłacić nawet za stare odcinki seriali, które wciąż przerywane są reklamami. Dlaczego? Serwis Player.pl zrezygnował z modelu AVOD (Ad-based Video-on-demand) i przeszedł w całości na system SVOD (subscription video on demand). Zgodnie z oświadczeniem biura prasowego TVN Grupy Discovery ma to na celu... ułatwienie korzystania z platformy. Na łamach portalu Wirtualne Media pojawiły się następujące słowa wyjaśnienia:

Podobnie jak wiele światowych serwisów premium, zdecydowaliśmy się przejść na model biznesowy oparty całkowicie na subskrypcji. Rezygnujemy z podziału na AVOD i SVOD, gdyż chcemy uprościć model korzystania z platformy, a jednocześnie zapewnić widzom korzystającym z naszych usług jak najlepsze wrażenia. Od 16 lutego dostęp do większej liczby produkcji na Playerze stanie się możliwy dla szerszej grupy odbiorców, a podział usług na pakiety będzie prostszy i bardziej przejrzysty. - TVN Grupa Discovery

Player.pl - ile teraz kosztuje i jak wygląda oferta?

W serwisie Player.pl dostępne są teraz następujące pakiety:

  • Player z reklamami (najtańszy pakiet): 8 zł miesięcznie (4 zł za pierwsze 30 dni). Subskrybenci mają dostęp do prawie wszystkich treści w bibliotece serwisu (bez HBO, Canal Plus i TVOD), oraz przedpremierowych odcinków seriali premium.
  • Pakiet Player (Dawny Start VOD): 15 zł miesięcznie (7,5 zł za pierwsze 30 dni). Subskrybenci mają dostęp do tych samych treści, co w powyższym pakiecie. Nie ma jednak reklam.
  • Pakiet Player + Kanały TV: 30 zł miesięcznie (15 zł przez pierwsze 30 dni). Subskrybenci mają dodatkowo możliwość oglądania 27 kanałów na żywo.
Redakcja poleca
Najpopularniejsze polskie seriale ostatnich lat. Oglądałeś je wszystkie?

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl