Obserwuj w Google News

Piotr Woźniak-Starak nie żyje: Najsłynniejsze filmy, które wyprodukował

Sylwia Wamej
2 min. czytania
22.08.2019 10:48
Zareaguj Reakcja

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Jego ciało wyłowiono z jeziora Kisajno na Mazurach. 39-letni Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym. Najsłynniejsze filmy, które wyprodukował, to m.in. „Sztuka kochania”, „Bogowie” i „Big Love”.

Piotr Woźniak-Starak
fot. Mateusz Jagielski/ East News

Piotr Woźniak-Starak: Najsłynniejsze filmy, które wyprodukował 

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Po kilkudniowych poszukiwaniach jego ciało zostało odnalezione. Smutną wiadomość przekazał na Twitterze wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. 39-letni  Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym. Zanim rozpoczął karierę w świecie filmu, związany był z dwiema agencjami reklamowymi w Nowym Jorku – McCann Worldwide oraz  Young & Rubicam. W 2005 roku wrócił do Polski. Pracował wtedy na planie serialu „Oficerowie” Macieja Dejczera. Był też zaangażowany w produkcję filmu „Katyń”  Andrzeja Wajdy oraz „Opowieści z Narnii”.

W 2008 roku Piotr Woźniak-Starak założył firmę producencką Watchout Production. W 2012 roku Piotr Woźniak-Starak razem ze swoim zespołem kreatywnym zrealizował pierwszy film „Big Love” w reżyserii Barbary Białowąs.

Do najbardziej znanych filmów wyprodukowanych przez Piotra Woźniaka-Starak należą „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, który w Polsce obejrzało aż 2,2 miliona widzów, oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej. Piotr Woźniak-Starak był również producentem filmu „Mazurek” reżyserii Julii Kolberger oraz „Warsaw Dark” Christophera Doyle'a. 8 listopada premierę będzie mieć najnowszy film produkowany przez firmę Piotra Woźniaka-Staraka „Ukryta gra” w reżyserii Łukasza Kośmickiego. W rolach głównych zobaczymy Billa Pulmana oraz Lotte Berbeek.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Wyłowiono jego ciało

Piotr Woźniak-Starak zaginął 18 sierpnia po tym, gdy wypadł z motorówki na mazurskim jeziorze Kisajno. Razem z nim pływała 27-letnia kobieta, która po wypadnięciu z motorówki dopłynęła do brzegu. Po kilkudniowych poszukiwaniach  ciało filmowca zostało znalezione. W czwartek rano ekipa płetwonurków wyłowiła jego ciało. Jak powiedziała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na miejscu będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora.

RadioZEt.pl/ SW