Obserwuj w Google News

Peter Aykroyd nie żyje. Aktor i scenarzysta, brat odtwórcy roli w „Pogromcach duchów“ miał 65 lat

1 min. czytania
22.11.2021 10:21

Peter Aykroyd nie żyje. Kanadyjski aktor i komik zmarł w wieku 65 lat.

Peter Aykroyd nie żyje
fot. Shutterstock

Peter Aykroyd nie żyje. Urodzony w 1955 roku aktor, komik i scenarzysta zmarł w wieku 65 lat. Brat Dana Aykrodya podążył ścieżkami brata, najlepiej znanego z roli w hitowej serii filmów „Pogromcy duchów“. Peter największą popularność zdobył, dzięki występom w znanym i lubianym show „Saturday Night Live”, gdzie był jedną z gwiazd oraz członkiem zespołu scenarzystów. Jako scenarzysta został wyróżniony nominacją do Emmy, wraz z całym zespołem SNL.

Redakcja poleca

Peter Aykroyd nie żyje. Najsłynniejsze osiągnięcia

Peter Aykroyd nie był jednak znany jedynie z występów w „Saturday Night Live”. Wystąpił gościnnie w komediach „Szpiedzy jak my” czy „Stożkogłowi”. Wraz z bratem, Danem, napisali też scenariusz do popularnego filmu „Same kłopoty”.

Aykroyd znany był także z ról dubbingowych. Do jednej z najsłynniejszych była postać w animacji na podstawie hitowego filmu „The Blues Brothers”.

Peter znany był także ze współpracy z Christopherem Chaconem przy programie science-fiction „PSI Factor: Chronicles of the Paranormal”, w której przez cztery sezony przedstawiano różnorodne przypadki nadprzyrodzone, tłumacząc jak mogło do nich dojść. Program prowadził Dan Aykroyd.

Peter Ayrkoryd nie żyje. SNL oddaje hołd aktorowi

Informacją o śmierci mężczyzny jako pierwsi podzielili się przedstawiciele Saturday Night Live, którzy umieścili w swoich mediach społecznościowych słynny skecz z udziałem aktora. Materiał prezentuje się następująco:

Czytaj także:  Art LaFleur nie żyje. Gwiazdor komedii "Śnięty Mikołaj" miał 78 lat

RadioZET.pl/Onet.pl/Variety

Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]