Obserwuj w Google News

Paul Haggis został uniewinniony. Oskarżano go o napaść seksualną

2 min. czytania
01.08.2022 11:48
Zareaguj Reakcja

Paul Haggis, laureat Oscara, został niedawno aresztowany podczas festiwalu filmowego we Włoszech. 69-letni producent miał dopuścić się przestępstwa na tle seksualnym, a następnie pozostawić kobietę na lotnisku w złym stanie. Ofiara zgłosiła wszystko policji. Właśnie zakończył się proces Paula Haggisa.

Paul Haggis
fot. Mayer/face to face/REPORTER/East News

Paul Haggis to kanadyjski reżyser, scenarzysta oraz producent. Włoska policja zatrzymała go w czerwcu w Ostuni we Włoszech. Filmowiec miał wykorzystać młodą cudzoziemkę i nie udzielić jej pomocy.

Zobacz także:  Kevin Spacey stanął przed sądem. Aktor oskarżony o molestowanie seksualne nie przyznał się do winy

Paul Haggis uniewinniony z zarzutów o napaść seksualną

Paul Haggis po napaści seksualnej miał pozostawić kobietę samą sobie na lotnisku w Brindisi. Dopiero pracownicy udzielili jej pomocy oraz wezwali karetkę. Cudzoziemka była w złym stanie, a po przewiezieniu do szpitala złożyła zawiadomienie na policji.

Kobieta miała być wykorzystywana przez kilka dni i jednocześnie przetrzymywana w domu 69-latka. Paul Haggis przyznał, że zaprosił do siebie rzekomą ofiarę, a potem odwiózł ja na lotnisko. W rozmowie z gazetą „La Repubblica” mówi, że jest zły na siebie za te „błędy” i nie dowierza, że gościna zakończyła się fałszywymi i krzywdzącymi oskarżeniami.

Funkcjonariusze po krótkim śledztwie 9 czerwca aresztowali Paula Haggisa. Zadecydowano o areszcie domowym. Adwokat wydał oświadczenie o niewinności, a reszta pozostała w rękach sądu. To właśnie sąd w Lecce zadecydował o zakończeniu sprawy bez wyciągnięcia konsekwencji. Brak było wystarczających dowodów na winę producenta.

Redakcja poleca

- Po zapoznaniu się z dokumentacją i przeanalizowaniu zeznań dwóch stron, sąd rejonowy w Lecce odrzucił wniosek prokuratury o przywrócenie aresztu domowego wobec Haggisa – poinformował prawnik 69-latka, Michele Lafrogia.

Paul Haggis podejrzewa, że cała afera może być zemstą ze strony scjentologów. W 2009 roku opuścił ten Kościół, a następnie skrytykował ruch religijny w magazynie „New Yorker”. Producent twierdzi, że wyznawcy scjentologii mogą być zdolni do wszystkiego i doszczętnie zniszczyć człowieka.

To nie pierwszy raz, kiedy Paul Haggis jest oskarżany o niemoralne czyny. W 2018 roku producent usłyszał zarzuty odnośnie molestowania seksualnego i gwałtu. Nie przyznawał się do winy. Oddzielne pozwy wystosowały także trzy inne kobiety.

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok

Pomoc dla ofiar przemocy:

Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo

Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel.  22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)

Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)

Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)

Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet -  22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)

Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.

Gwiazdy, które doświadczyły przemocy
7 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS