Obserwuj w Google News

Gwiazda "Sexify" w największym odkryciu 45. FPFF w Gdyni. "Ostatni komers" zmierza do kin! [TEASER]

3 min. czytania
13.05.2021 10:08
Zareaguj Reakcja

"Ostatni komers" z Sandrą Drzymalską w roli głównej już niebawem trafi do kin. Debiutancki film Dawida Nickela ma szanse stać się jednym z największych hitów tego lata. O czym opowiada i kiedy zadebiutuje na ekranach?

Sandra Drzymalska Ostatni Komers
fot. Jakub Socha/materiały prasowe Galapagos Films

"Ostatni komers" to debiut reżyserski Dawida Nickela, wieloletniego współpracownika Małgorzaty Szumowskiej. W roli głównej występuje gwiazda "Sexify" - Sandra Drzymalska. Film został okrzyknięty odkryciem 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, otrzymując tytuł najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych i zgarniając Nagrodę Jury Młodzieżowego. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, gdyż to właśnie młodzi ludzie są bohaterami i głównymi adresatami tej wyjątkowej produkcji.

fot. "Ostatni Komers" - plakat filmu

"Ostatni komers": Sandra Drzymalska w nadchodzącym hicie tego lata! [TEASER]

Kiedy w wyszukiwarce wpisujemy "najlepsze polskie filmy dla młodzieży", na pierwszych pozycjach pojawiają się "Podróż za jeden uśmiech" z 1972 roku i starszy o 12 lat "Szatan z siódmej klasy". "Ostatni komers" ma szanse zmienić nie tylko te wyniki wyszukiwania, lecz przede wszystkim oblicze polskiego kina, które dotychczas nie najlepiej radziło sobie z opowiadaniem autentycznych historii o nastolatkach. "Ostatni komers" to pierwsza od bardzo wielu lat udana próba pokazania współczesnych młodych ludzi takimi, jakimi są naprawdę. 

"Ostatni Komers" ma być świeżą opowieścią o młodych ludziach i ich współczesnych problemach w dobie Internetu, aplikacji dla przyjaciół, romantycznych prospektów, w czasach, w których budowanie prawdziwych relacji jest nienaturalnie utrudnione. - Dawid Nickel, reżyser filmu "Ostatni komers"

Akcja filmu rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły gimnazjalnej w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na tytułową imprezę grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu tych kilku dni poznają smak pierwszych zauroczeń, ale też odrzucenia i zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń wieńczących okres gimnazjalny jest portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Oglądaj

Redakcja poleca

"Ostatni komers": Obsada i twórcy

W głównych rolach "Ostatniego komersu" zobaczymy gwiazdy najważniejszych polskich seriali ostatnich lat - Sandrę Drzymalską, która olśniła cały świat swoją rolą w "Sexify" oraz Nel Kaczmarek znaną przede wszystkim z "Rojsta", a także Mikołaja Matczaka ("Mowa ptaków") i debiutującego Michała Sitnickiego. Ponadto, w filmie występują Jakub Wróblewski ("Kler"), Zofia Świątkiewicz ("O mnie się nie martw"), Oliwia Bosowska ("Kod genetyczny"), Adam Zdrójkowski ("Rodzinka.pl"), Mateusz Gąsiewski ("Na Wspólnej"), Anita Szepelska ("Usta usta") oraz Agnieszka Żulewska ("Demon"), Julian Świeżewski ("25 lat niewinności") i Dobromir Dymecki ("Nic nie ginie").

Redakcja poleca

Reżyserem i autorem scenariusza "Ostatniego komersu" jest Dawid Nickel, który przez lata współpracował z Małgorzatą Szumowską (m.in. przy filmach "Body/Ciało" i "Twarz"). Za zdjęcia odpowiada Michał Pukowiec - operator obrazu słynnego "Fanatyka" z Piotrem Cyrwusem w roli głównej. Producentką filmu z ramienia No Sugar Films jest Marta Habior, zaś kierowniczką produkcji - Katarzyna Kostecka. Film powstał w koprodukcji z Telewizją Polską i jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

Redakcja poleca

"Ostatni komers" - Kiedy premiera?

"Ostatni komers" jest efektem oryginalnego pomysłu Dawida Nickela, który został wzbogacony o motywy z powieści "Ma być czysto" Anny Cieplak. Film miał swoją festiwalową premierę podczas 45. FPFF w Gdyni. Zakwalifikował się również do tegorocznego Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Już niebawem będzie można oglądać go także na ekranach kin w całej Polsce. Premiera "Ostatniego komersu" została zaplanowana na 18 czerwca 2021.

RadioZET.pl/Galapagos Films

Redakcja poleca