Obserwuj w Google News

Oscary 2021 z najniższą oglądalnością w historii gali. Tak źle jeszcze nie było

2 min. czytania
28.04.2021 11:38
Zareaguj Reakcja

Oscary 2021 zostały rozdane w nocy z 25 na 26 kwietnia 2021 roku. Znamy już wszystkich laureatów, teraz przyszedł czas na podsumowania. Pojawiły się wyniki oglądalności Oscarów 2021 i tak źle nie było od lat. Ile osób obejrzało 93. galę rozdania tych prestiżowych nagród? Zdradzamy poniżej.

Oscary 2021
fot. Chris Pizzello/AFP/East News

Oscary 2021 z najniższą oglądalnością w historii gali. Tak źle jeszcze nie było. Organizatorzy Oscarów od wielu lat głowią się, co zrobić, by przed ekrany przyciągnąć widzów. Tegoroczna edycja miała pecha - najpierw przełożono datę z lutego na kwiecień 2021, następnie wydarzenie trzeba było przystosować do obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. Nie pomogło to w organizowaniu atrakcji. Ile osób obejrzało tegoroczne Oscary? Są już wyniki.

Zobacz także: Oscary 2021: aż 7 Oscarów dla Netflixa. Wielki sukces platformy podczas gali

Oscary 2021 z najniższą oglądalnością w historii gali. Tak źle jeszcze nie było

93. gala wręczenia Oscarów już za nami. Prestiżowe statuetki przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową zostały rozdane. Jak podaje Onet - organizatorzy gali nie mają jednak powodów do radości, bo Oscary 2021 obejrzało zaledwie 9,85 mln Amerykanów. Pierwszy raz w historii Oscarów zanotowano spadek poniżej 10 milionów widzów. Warto wspomnieć, że stacja ABC wynotowała, że to o prawie 60% mniej osób, niż w zeszłym roku.

Redakcja poleca

Oscary 2021 były zdecydowanie bardziej kameralne, a co za tym idzie - przygotowano mniej atrakcji, które mogłyby przyciągnąć widzów przed ekrany. Nie było też czerwonego dywanu, czyli jednej z najpopularniejszych części Oscarów. Co więcej, jak podaje ABC, widzowie nie byli zadowoleni z tegorocznej ceremonii. 

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Kolejny raz nie zdecydowano się na wybór jednego prowadzącego. Na ten moment amerykańskie media uważają, że wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa. Nie ma jednak żadnych informacji dotyczących tego, jak miałby wyglądać Oscary 2022. Na te szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Onet.pl

Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto czeka na statuetkę?